Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Şanlıurfa Oto Ekspertiz

Şanlıurfa Oto Ekspertiz Ülkemizde en son yıllarda ikinci el otomobil piyasasına olan ilgi artmaya devam ediyor. Elbette sektör gelişmeyi sürdürdükçe bazı mağduriyetler de ortaya çıkabiliyor. İkinci el araç alacak vatandaşlar o aracın g

Şanlıurfa Oto Ekspertiz

Ülkemizde en son yıllarda ikinci el otomobil piyasasına olan ilgi artmaya devam ediyor. Elbette sektör gelişmeyi sürdürdükçe bazı mağduriyetler de ortaya çıkabiliyor. İkinci el araç alacak vatandaşlar o aracın güncel durumu, gerçek piyasa değeri, kullanım ömrü gibi bilgileri alabilmek için Şanlıurfa expertiz hizmetlerine başvurmak zorunda kalıyor. Peki ekspertiz nedir? Ekspertiz ne demek ve ne iş yapar? örneğin arama motorunda ikinci el otomobil aradığımız ve karşınıza birçok ilan çıktı. Genellikle bu ilanlarda aracını az kullanılmış, hasarsız, yeni, temiz, bakımlı olduğunu iddia eden ibareler görürsünüz. Ancak otomobiller konusunda uzmanlık derecesinde bilgi sahibi değilsiniz bu ibarelerin gerçek olduğunu anlamanız mümkün değildir. İşte otoexper hizmetleri bu ibarelerin gerçek olup olmadığını ortaya çıkarmak için verilmektedir. Yani hem alıcının hem de satıcının güvenliğini sağlamak üzere verilen bu hizmetler aracın detaylı bir sağlık muayenesidir. Alanında uzman, araçlar konusunda teknik bilgi ve donanıma sahip kişiler tarafından yapılan garanti ekspertiz incelemesi sonucunda araçla ilgili her türlü detay ortaya çıkar. Aracın gerçek piyasa değeri, kilometresinde oynama olup olmadığı, bundan sonraki kullanım ömrü, ileride çıkarabileceği maliyetler bu hizmetler sayesinde tespit edilebilmektedir.

Şanlıurfa Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Elbette otomobilleri oranla ikinci el otomobillerin fiyatlarının daha düşük olması nedeniyle vatandaşlar bu sektörden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Ancak unutulmaması gereken şu ki daha önce başkası tarafından kullanılmış bir aracı satın almak her zaman risk taşıyor bu nedenle mutlaka araç ekspertiz hizmetlerine başvurmak gerekiyor. Oto eksper, sizin talebiniz üzerine söz konusu aracı büyük bir titizlikle inceliyor, aracın gözle görülen ya da görünmeyen bir kusuru olması durumunda bir rapor halinde bunları sizlere sunuyor. Elbette tam kapsamlı hizmet alabileceğiniz gibi firmalardan motor ekspertiz ya da dyno testi gibi kısmi hizmet almanız da mümkün oluyor. Yani sizin talebiniz üzerine verilen bu hizmetlerde hem alıcının hem de satıcının güvenli düşünülüyor. Oto expertiz süreci biz salep ettikten sonra başlıyor ve detaylı incelemeler tamamlanana kadar devam ediyor. Sadece tek bir uzman değil aracın her bölümünde farklı uzmanlar çalışarak teknik ekip ve ekipmanların da desteği ile aracı bir sağlık muayenesinden geçiriyor. Sonuçta ise araç ile ilgili detaylı bir rapor hazırlanıyor teknik bilgiler ve aracın güncel durumu sizlerle paylaşılıyor. Garanti ekspertiz hizmetlerini güvenilir firmalardan almak satın alacağınız araçla ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın yanında ileride oluşabilecek mağduriyetlerin de önüne geçiyor.

Şanlıurfa Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu nedir? Genel olarak sizlerin talepleri üzerine birkaç farklı seçenekle araç ekspertiz raporu hazırlanabilmektedir. Yukarıda sizlere alacağınız hizmetin kısmını ya da tam kapsamlı olabileceğinden bahsetmiş sadece motor ekspertiz yeri sadece dyno testi gibi hizmetler alabileceğinizi söylemiştik. Sizin bütçenize göre ayarlanacak olan bu hizmetlerin sonucunda elde edilen verilerin paylaşıldığı rapora, Şanlıurfa araç ekspertiz raporu deniliyor. 2019 yılının nisan ayından bu yana bu raporu almak araç satacak ve alacak kişiler için zorunlu hale getirilirken elbette zorunlu olmasa da daha rahat araç alım satımı yapmak açısından büyük önem taşıyor. Alanında deneyimli yetkili firmalar tarafından hazırlanan araç expertiz raporu, hem yazılı hem de dijital ortamda taraflara sunuluyor aynı zamanda teknik bilgiler uzmanlar tarafından sizlerle paylaşılıyor. Kısacası bu aracı almak ikinci el otomobil konusunda daha rahat hareket etmeyin gönül rahatlığı ile araç satın almayı sağlıyor.

Şanlıurfa Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Exper raporu, herkes tarafından hazırlanabilecek bir rapor değildir bu nedenle mutlaka bu alanda yetki belgesine sahip uzman kişiler tarafından hazırlanması gerekmektedir. Sizin servise giderek talep etmeniz durumunda başlayan bu süreçte aracın birçok detayı da incelenmekte büyük bir titizlikle ustalar araç üzerinde çalışmaktadır. Peki araç ekspertiz raporunda nelere bakılır? aslında yukarıda da belirttiğiniz gibi rapor hazırlanırken sizin taleplerinize göre farklılık göstermektedir. Örneğin sadece motor ekspertiz incelemesi yaptırdığınızda daha kısmi bir rapor hazırlanırken tam kapsamlı incelemede bakılan detaylar şu şekildedir;

Dyno test

Motor incelemesi

Fren ve süspansiyon testi

Kaporta boya testi

Kilometre kontrolü

Değişen parça olup olmadığının testi

Hasar kaza kaydı sorgulaması

Sigorta ve muayene kontrolü

Oto ekspertiz süreci boyunca yukarıda saydığımız bu testler ve bunların yanında dijital ve bilgisayar ortamında yapılan birçok test gerçekleştirilmektedir. Uzmanlar titiz bir şekilde aracı inceledikten sonra araç expertiz raporu hazırlanır ve her iki tarafa bu rapor teslim edilir.

Şanlıurfa Oto Ekspertiz Fiyatları

Şanlıurfa oto ekspertiz fiyatları hizmet alacağınız firmaya göre ve sizin alacağınız hizmetin kapsamına göre farklılık gösterebilir. Genel bir piyasa araştırması yapmak istiyorsanız sitemizde bu yönde faaliyetini sürdüren çok sayıda firma bulunmakta ve hepsinin adres ve telefon bilgileri sizlerle paylaşılmaktadır. Farklı fiyat tekliflerini değerlendirebilir ekspertiz fiyatları konusunda firmalarla görüşme gerçekleştirdikten sonra kendi bütçenize uygun bir firma ile anlaşarak hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca firmalar şanlıurfa expertiz fiyatları konusunda farklı fiyat aralığı belirledikleri paket seçenekleri de sunmaktadır. Yani araçla kısmı inceleme yaptırmak istiyorsanız daha düşük fiyatlarla bu hizmeti alabilir kendi bütçenize göre hareket ederek daha maliyetsiz bir ekspertiz incelemesi tercihinde bulunabilirsiniz. Elbette ekspertiz ücreti yasalar tarafından belirli prosedürlere bağlı olarak belirlenmiştir ancak dediğimiz gibi bazı firmalarda kampanya ve paket seçenekleri bulunmaktadır.

Oto Ekspertiz Şanlıurfa

Genel olarak ekspertiz garanti hizmetleri bu alanda faaliyetini sürdüren kurumsal ve güvenilir firmalar tarafından verilmektedir. Türkiye genelinde çok sayıda firma bu hizmeti vermekle birlikte vatandaşlar tek tek firmaları dolaşmakla uğraşmak istememektedir. Artık kategorimiz sayesinde firmalara tek tek giderek hem fiyat bilgisi araştırma derdinden hem de hizmeti bu şekilde alma sorunundan kurtuluyorsunuz. Kategorimizde bulunan firmalarla iletişime geçerek hem Şanlıurfa ekspertiz ücretleri konusunda detaylı bilgilere çok rahat ulaşabilir hem de hizmet alacağınız firmayı seçerken başka kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyat teklifi izlemek için sitemize geldiğinizde firmalarla iletişime geçerken almak istediğiniz hizmeti detaylı olarak anlatmanızda fayda vardır. Çünkü alacağınız hizmetin türüne göre firmalarının fiyat teklifleri farklılık gösterecek ve kısmi hizmetlerde daha düşük fiyat teklifleri çıkacaktır.

Şanlıurfa Oto Ekspertiz Firmaları

Şanlıurfa ekspertiz firmaları ile ilgili araştırma yapmanız satın almak istediğiniz araca emin ellere emanet ettiğinizden emin olmak istemeyen son derece normaldir. Çünkü bu hizmetler gerçekten güvenilir ve profesyonel firmalar tarafından verilmesi gereken hizmet vardır merdiven altı firmalardan bu hizmeti almak ilerleyen zamanlarda daha büyük mağduriyetlere yol açabilir. Bu nedenle Şanlıurfa oto ekspertiz çözümleri sunan güvenilir ve profesyonel firmaları artık bu kategoride sizlerle buluşturuyoruz. Size aynı zamanda sitemizde paylaştığımız firmalarla ilgili yorum yapan kullanıcılarımızın yorumlarını okuma şansı da sağlıyoruz. Böylelikle Şanlıurfa expertiz hizmeti alacağınız firma hakkında gerçek kullanıcıların yorumları ile daha detaylı bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Oto ekspertiz Şanlıurfa hizmeti alırken kendinizi riske atmayın sitemize gelen ve bu alanda faaliyetini sürdüren güvenilir ve kurumsal firmalarla hemen tanışın.