Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Mersin Oto Ekspertiz

Mersin Oto Ekspertiz Otomobil almaya karar verenler ve özellikle ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar internet üzerinde arama yaptıklarında çok sayıda ikinci el otomobil ilanı bulabilirler. Bu ilanlarda ise genellikle aracın temiz

Mersin Oto Ekspertiz

Otomobil almaya karar verenler ve özellikle ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar internet üzerinde arama yaptıklarında çok sayıda ikinci el otomobil ilanı bulabilirler. Bu ilanlarda ise genellikle aracın temiz olduğu, hasarsız ve kazasız olduğu, bakımlarının tam yapılmış olduğu, kilometresinin düşük olduğu gibi birçok detay bulunur. Peki bu ilanda yazan detayların gerçek olduğunu nasıl anlarsınız? eskiden bu detaylara hakim olmak çok zordu ancak artık Mersin expertiz hizmetleri sayesinde vatandaşlar satın almak istedikleri aracın en ince detayına kadar öğrenme şansı buluyorlar. Peki ikinci el otomobil sektörü için hayati önem taşıyan ekspertiz nedir? Elbette ekspertiz ne demek sorusunun yanıtı özellikle son yıllarda daha çok araştırılıyor. İkinci el otomobil sektörü için hayati önem taşıyan bu hizmetler profesyonel firmalar tarafından kurumsal olarak veriliyor ve araç üzerinde bilirkişiler yani bu alanda teknik deneyim ve bilgi sahibi olan kişiler detaylı incelemeler yapıyor. Otoexper hizmetleri sayesinde ikinci el otomobil sektöründe mağduriyetlerin önüne geçiliyor. Garanti ekspertiz hizmetleri ile birlikte söz konusu araç üzerinde yapılan incelemelerin sonucu bir rapor olarak teslim ediliyor ve bu rapor hem sözlü hem de yazılı olarak her iki tarafa da aktarılıyor.

Mersin Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Garanti ekspertiz hizmetleri alıcının ya da satıcının talebi üzerine gerçekleştiriliyor. Bu alanda deneyim sahibi olan birçok firma günümüzde faaliyet gösteriyor ve yasal belgeleri de sahip olarak bu hizmetleri yerine getiriyor. Oto eksper hizmeti almak için prim olarak bir kaç farklı şekilde başvuru yapabilirsiniz. Örneğin aracını detaylı ve titiz incelemesi için tam kapsamlı bir hizmet alabileceğiniz gibi kısmi olarak yani sadece motor ekspertiz ya da dyno test gibi hizmet alabilirsiniz. Bu konuda elbette bizim size tavsiyemiz tam kapsamlı bir hizmet almanız yönünde olacaktır çünkü aracın ilerleyen dönemlerde çıkarabileceği masraflar hakkında sadece bu şekilde bilgi alabilirsiniz. Araç ekspertiz süreci sizin talebinizden itibaren başlar ve firmalar bazen yerinde bile bu incelemeyi gerçekleştirebilir. Elbette bu alanda deneyimli, güler yüzlü, kaliteli hizmet veren, kurumsal çalışan ve tarafsız firmalardan hizmet almak son derece önemlidir. Oto expertiz çözümleri için ihtiyaç duyduğunuz firmaları sitemizde rahatlıkla bulabilir kısa süre içerisinde firmalarla iletişime geçerek hizmet alma ayrıcalığına kolayca ulaşabilirsiniz.

Mersin Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Ekspertiz hizmetleri kadar ekspertiz raporu nedir sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Çünkü bu hizmetler oldukça yeni hizmetler ve günümüzde birçok kişi detaylı şekilde nasıl hizmet alacağını bilmiyor ve araştırıyor. İlk kez ikinci el otomobil alacaksanız mutlaka firmalara başvurmalı ve tabii ki de araç üzerinde detaylı bir inceleme yaptırdıktan sonra bu incelemelerin sonuçlarının yer aldığı Mersin araç ekspertiz raporu almalısınız. Bu rapor o aracın güncel durumu, motorunun durumu, gerçek piyasa değeri, kullanım ömrü, ilerleyen dönemlerde size çıkarabileceği masraflar gibi birçok ayrıntıyı gözler önüne seren bir rapordur. Eskiden ikinci el araç piyasasın da bu raporu almak zorunlu değildi ancak 2019 yılından itibaren yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi amacıyla ekspertiz incelemesi ve raporu zorunlu hale getirildi. Alıcı ya da satıcı olarak bu alanda faaliyet gösteren firmalarla irtibata geçerek bir detaylı bir inceleme yaptırdıktan sonra expertiz raporu alabilirsiniz. Alıcının ya da satıcının bu raporu talep etmesi yeterlidir firmalar tarafsız şekilde raporu hazırlar, yazılı, dijital ortamda ve sözlü olarak raporun detaylarını sizinle paylaşır.

Mersin Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Aslında araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusunun yanıtı da oldukça geniş kapsamlıdır. Yani aracın tek bir bölmesinde tek bir inceleme yapılması bu her bölümde uzman kişiler tarafından detaylı incelemeler gerçekleştirilir ve bu sırada teknolojinin, çeşitli ekip ve ekipmanlarıyla desteği alınır. Araç ekspertiz raporu hazırlanırken bakılan detaylar şu şekildedir;

Dyno Testi

Beyin Gücü Ölçümü

Kilometre Kontrolü

Değişen Parça Kontrolü

Hasar Kaza Kaydı Sorgulaması

Kaporta Boya Kontrolü

Yanal Kayma Testi

Lastiklerin Kontrolü

İç Donanımın Kontrolü

Frenlerin Kontrolü

Detaylı bir oto ekspertiz incelemesinde yukarıda saydığımız bütün incelemeler titizlikle gerçekleştirilir ve ardından da kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla exper raporu hazırlanır. Araç expertiz raporu adı verilen bu araç içerisinde aracın güncel durumu teknik bilgileri detaylı şekilde aktarılır. Alıcı ya da satıcının bu konuda teknik bilgisi olmaması durumunda yetkili kişiler aynı zamanda sözlü olarak da rapor hakkında bilgilendirme yapar.

Mersin Oto Ekspertiz Fiyatları

Firmalardan hizmet almak isteyen birçok kişinin en çok merak ettiği konuların başında elbette Mersin oto ekspertiz fiyatları geliyor. İkinci el otomobil satın almak oldukça masraflı bir iş ve vatandaşlar da bu masrafın içerisinde ekstra ücret ödemekten biraz çekiniyor. Ekspertiz fiyatları firmalar tarafından çıkarılması gereken fiyatlardır ve alelade fiyat teklifi veren firmalara hiçbir zaman itibar etmemek gerekir. Arama motorlarında birçok fiyatla karşı karşıya kalabilirsiniz ancak şunu bilmelisiniz ki en doğru fiyat ancak firmaların kendisinden alınan fiyatlardır. Ekspertiz ücreti hakkında detaylı bir piyasa araştırması yapmak istediğinizde sitemizi ziyaret edebilir kategorimiz içerisinde bulunan firmalarla iletişime geçerek almak istediğiniz hizmet durumunu belirledikten sonra fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz. Firmalar sizin istediğiniz ücrete göre detaylı bir inceleme yapacak ve expertiz fiyatları konusunda size uygun bir fiyat teklifi hazırlayacaktır. Elbette ilk görüştüğünüz firmadan da hizmet almak hizmet almak zorunda değilsiniz başka farklı firmalardan teklif istedikten sonra bütçenize hitap eden birini seçerek hizmet alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Mersin

Hem Mersin ekspertiz ücretleri bakımından makul, hem de bu alanda deneyimli bir firma ile çalışmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek ve burada sizin de buluştuğumuz çok sayıda firma ile tanışmak. Ekspertiz garanti alanında faaliyet gösteren türkiye'nin 81 ilinde bulunan güvenilir ve kurumsal firmaları sizlerle bu platform aracılığı ile bir araya getiriyoruz. Deneyimli, kurumsal, güvenilir, tarafsız firmalarla hemen sitemiz aracılığı ile irtibata geçebilir almak istediğiniz hizmeti detaylı olarak anlattıktan sonra hizmet almaya başlayabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyat bilgisine sadece firmaların kendilerinden ulaşabileceğinizi bir gün sizin almak istediğiniz hizmete göre fiyatların farklılık göstereceğini unutmayın. Ayrıca oto ekspertiz ücretleri talep eden kişi tarafından ödenir yani alıcıya da satıcı bu hizmeti talep ederek ödeme yükümlülüğünü üstüne alabilir.

Mersin Oto Ekspertiz Firmaları

Mersin ekspertiz alanında faaliyet gösteren, kurumsal, yetki belgelerine sahip ve kendini kanıtlamış çok sayıda firmayı bu kategorimiz içerisinde sizlerle buluşturmayı sürdürüyoruz. Mersin oto ekspertiz arayışlarımız da firmaları tek tek dolaşmak yerine doğrudan sitemizi ziyaret ederek bu alanda bölgenizde faaliyet gösteren firmaların iletişim bilgilerini rahatlıkla alabilirsiniz. Sadece kurumsal firmalara yer verdiğimiz bu platformda gönül rahatlığı ile hizmet alma ayrıcalığına ulaşacak ikinci el araç alım satımı yaparken çok daha rahat hareket ederek Mersin expertiz çözümlerinden faydalanma imkanı bulacaksınız. Daha fazla arama motorunda vakit kaybetmeyin hemen tek bir tıkla sitemizi ziyaret edin oto ekspertiz Mersin firmaları ile irtibata geçerek hizmet alma ayrıcalığına ulaşın.