Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Kütahya Oto Ekspertiz

Kütahya Oto Ekspertiz Raporu Garanti ekspertiz hizmetleri son yıllarda ülkemizde yaygın olarak verilmeye başlandı ve bu alanda faaliyet gösteren çok sayıda kurumsal firma faaliyetine devam ediyor. İkinci el araç alım satımı konusunda ye

Kütahya Oto Ekspertiz Raporu

Garanti ekspertiz hizmetleri son yıllarda ülkemizde yaygın olarak verilmeye başlandı ve bu alanda faaliyet gösteren çok sayıda kurumsal firma faaliyetine devam ediyor. İkinci el araç alım satımı konusunda yeni olan birçok kişide ekspertiz nedir, ekspertiz ne demek gibi soruların yanıtını hala bilmiyor bu konuda araştırma yapmayı sürdürüyor. Kütahya expertiz oldukça geniş bir kavramdır ve bir iş üzerinde uzmanlık sahibi olan kişilere denir. Ancak ülkemizde yaygın olarak ikinci el otomobil piyasasında kullanılıyor ve 2019 yılında çıkan bir yasa ile artık zorunluluk haline geldi. Otomobiller üzerinde belli başlı teknik bilgi ve donanıma sahip kişiler tarafından verilen bu hizmet, ikinci el aracın sağlık muayenesinden geçirilmesi olarak da tanımlanabilir. Yani araçlar üzerinde uzman kişiler aracı detaylı bir Chek-Up’tan geçiriyor ve ardından talep eden kişiyi bilgilendirmek üzere detaylı bir rapor hazırlıyor. Alıcı ya da satıcı firmalara başvurarak otoexper hizmeti talebinde bulunabiliyor. Talep üzerine hazırlanan raporun ücreti de talep eden kişi tarafından ödeniyor. Elbette bu alanda hizmet almak için güvenilir firmalara başvurmak tarafsız rapor hazırlandığından emin olmak gerekiyor. Eğer oto ekspertiz hizmeti almak ve bu alanda tarafsız bir firma ile çalışmak istiyorsanız sitemiz de kendi bölgenizde bulunan firmalardan 7/24 kesintisiz destek alabilirsiniz.

Kütahya Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

İkinci el araç alım satım işlerinde güven son derece önemlidir çünkü insanlar genellikle internette gördükleri ilanlara göre karar vererek araç alır. Araç ekspertiz hizmeti bu nedenle verilmekte ve hem alıcının hem satıcının güvenliği için araçlar titizlikle incelenerek rapor hazırlanmaktadır. Motor ekspertiz, kaporta boya ekspertizi, dyno testi ve hasar kaza kaydı sorgulaması şeklinde farklı seçeneklerle hizmet almak mümkündür. Ancak en doğru sonuçlara ulaşmak için mutlaka tam kapsamlı bir oto eksper hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu hizmetleri sayesinde arama motorunda araç ararken gördüğünüz ilanlarda yazan detayların gerçek olup olmadığına hakim olabilir, aracın güncel durumu ve bundan sonraki kullanım ömrü hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Araçlar üzerinde teknik donanım ve bilgiye sahip kişiler tarafından ve yapılan oto expertiz incelemeleri ikinci el araç alım sektöründe mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi amacıyla yapılmaktadır. Alıcı ve satıcı ilerleyen dönemlerde bu rapor sayesinde herhangi bir mağduriyet erişemez maddi ya da manevi kayba uğramaz. Bu nedenle son derece maliyetli olan oto alım satım süreci boyunca garanti ekspertiz hizmetlerinin önemi büyüktür ve mutlaka alınması tavsiye edilmektedir.

Kütahya Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Eğer ilk defa otomobil almaya karar verdiyseniz bu hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz oto ekspertiz raporu nedir sorusunun yanıtını da bilmeni son derece normaldir. Ekspertiz hizmetlerini nasıl verildiği konusunda detaylı bilgileri yukarıda sizlerle paylaşmıştık. İşte uzmanlar tarafından yapılan bütün bu incelemelerin sonucunda ortaya bazı görüşler çıkar ve bu görüşler tek bir rapor içerisinde toplanır. Kütahya araç ekspertiz raporu adı verilen bu rapor hem alıcı hem de satıcıya yazılı ve dijital ortamda teslim edilmekte birlikte teknik bilgiler içermesinden dolayı uzmanlar sözlü olarak da bilgilendirme yapar. Böylelikle her iki tarafta aracın güncel durumuna, bundan sonraki kullanım ömrüne, ileride çıkarabileceği masraflara, hasar kaza kaydı olup olmadığına hakim olabilir. Elbette bu kadar da değil aracın gerçek piyasa değeri de bu rapor sayesinde ortaya çıkmaktadır. Satıcılar aracını satmak istedikleri ücretin doğru olup olmadığını öğrenir alıcılar ise almak istedikleri araçla ilgili her türlü detaya ve bilgiye hakim olur. Expertiz raporu, her iki taraf için de oldukça önemlidir ve alıcı ya da satıcı bu raporu almayı talep edebilir.

Kütahya Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Günümüzde birçok firma tarafından geniş kapsamlı olarak verilen oto ekspertiz hizmetleri sırasında araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusunun yanıtı da büyük önem taşıyor. Başta da belirttiğimiz gibi farklı paket seçenekleriyle bu hizmeti almak firmalardan kısmın ya da tam kapsamlı inceleme talep etmek mümkün. Sadece motor ekspertiz ya da dyno testi yaptırabileceğiniz gibi tam kapsamlı bir hizmet almanız durumunda aracınızda yapılacak incelemeler şu şekildedir;

Arıza tespit

Motor performans testi

Süspansiyon testi

Boya kaporta tespiti

Değişen parça olup olmadığının tespiti

Fren testi

Yanal kayma testi

Alt kontrol testi

İç dış ekspertiz testi

Hasar kaza kaydı sorgulama

Bütün bu aşamalar titizlikle gerçekleştirildikten araç ayrıntılı şekilde incelendikten sonra uzmanlar tarafından exper raporu hazırlanır. Hazırlanan bir raporda elde edilen sonuçlar ve teknik bilgiler detaylı olarak bulunmaktadır. Araç expertiz raporu her iki taraf için de büyük önem taşımakla birlikte talep eden taraf raporun ücretini ödemekle yükümlüdür. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki 2019 yılında çıkan bir yasa ile birlikte artık araç ekspertiz raporu ikinci el araç alım satım sektöründe zorunlu hale getirilmiştir ve mutlaka alıcı ya da satıcı tarafından bu raporunun alınması gerekmektedir.

Kütahya Oto Ekspertiz Fiyatları

Birçok ziyaretimiz Kütahya oto ekspertiz fiyatları konusunda bilgisi olmadığını ve bu konuda bilgi alabilecekleri yerleri neresi olduğunu merak ediyor öğrenmek istiyor. Aslında fiyat bilgileri konusunda sadece firmaların kendilerinden bilgi almak en doğrusu olacaktır çünkü arama motorunda ya da sosyal medyada gördüğünüz fiyatlar hiçbir zaman gerçeği yansıtmaz. Ekspertiz fiyatları konusunda sizlere tavsiyemiz doğrudan firmalarla irtibata geçmeniz ve kendilerinden fiyat teklifi istemeniz yönünde olacaktır. Çünkü expertiz fiyatları sizlerin talep ettiği hizmete göre farklılık gösterir aynı zamanda firmalar düzenledikleri paket kampanyaları ile daha indirimli fiyatlarla sizlere hizmet verebilir. Tabii ki firmalarla görüşmek için tek tek firma alırım kapısını çalmak zorunda değilsiniz artık bu platform aracılığı ile hemen firmaların iletişim bilgilerini alabilir kendilerine ulaşarak ekspertiz ücreti konusunda detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Kütahya

Kütahya genelinde ekspertiz garanti hizmetleri veren çok sayıda firmayı sizin için tek bir çatı altında bir araya getirdik ve bu platformda güvenilir firmalarla sizi buluşturduk. Siz değerli ziyaretçilerimizin aradığı hizmetleri en kısa sürede bulabilmesi aynı zamanda kaliteli ve güvenilir firmalardan hizmet alabilmesi bizim için önemli. Hem hizmet almak için hem de Kütahya ekspertiz ücretleri konusunda firmalarla iletişime geçerek fiyat bilgisi almak için kategorimizden 7/24 faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey arama motorund uğraşmadan doğrudan sitemize gelmek ve burada faaliyet gösteren firmaların iletişim bilgilerini alarak oto ekspertiz fiyat teklifi istemek için kendileriyle irtibata geçmek. Firmalarla yaptığımız görüşmeler sırasında mutlaka alacağımız hizmetin kapsamını detaylı olarak anlatmanızı ve buna göre fiyat teklifi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kütahya Oto Ekspertiz Firmaları

Güvenilir Kütahya oto ekspertiz firmaları için artık arama motorunda arayış içerisinde olmak, firmalara ulaşmak için tek tek dolaşmak zorunda değilsiniz. Kütahya ekspertiz firmaları artık kategorimizde tek bir çatı altında toplandı ve bütün bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Vakit kaybetmeden Kütahya expertiz hizmeti almak için sitemizde firmalarla irtibata geçebilir oto ekspertiz Kütahya çözümlerini kısa süre içerisinde tek bir tıkla bulabilirsiniz.