Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Kars Oto Ekspertiz

Kars Oto Ekspertiz Raporu İkinci el araç alım satım sektöründe son dönemlerde ortaya çıkan bazı aksaklıkların önüne geçilmesi amacıyla uzun zamandan beri Kars expertiz hizmetleri veriliyor. İlk defa otomobil almaya karar verenler ya d

Kars Oto Ekspertiz Raporu

İkinci el araç alım satım sektöründe son dönemlerde ortaya çıkan bazı aksaklıkların önüne geçilmesi amacıyla uzun zamandan beri Kars expertiz hizmetleri veriliyor. İlk defa otomobil almaya karar verenler ya da aracını değiştirmek isteyenler arama motorunda ikinci el araç araması yapıyor. Özellikle son yıllarda sıfır otomobillerde fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle ikinci el araçlara olan ilgi artarken talebin artması ile birlikte bazı mağduriyetler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Mağduriyetlerin önlenmesi için son yıllarda otoexper hizmetleri popüler hale geldi. Peki ekspertiz nedir? Ekspertiz ne demek ve ne iş yapar? kategorimizde sizlere ekspertiz çözümleri ile ilgili hizmet veren firmaları sunmakla birlikte bu anlamda detaylı bilgileri de aktarmaya çalışıyoruz. Ekspertiz aslında genel olarak bir çok sektörde kullanılan bir terimdir ve bir iş üzerinde bilgi sahibi donanım sahibi olan kişilere verilen isimdir. Otomotiv sektöründe ise araçlar üzerinde bilgili olan, teknik ekip ve ekipmanlardan da yararlanarak detaylı inceleme yapan kişilere denmektedir. Garanti ekspertiz hizmetleri günümüzde ikinci el otomobil piyasasında yaşanan ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek amacıyla verilmekte uzman firmalar bu işi profesyonel şekilde yerine getirmektedir.

Kars Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Araç ekspertiz hizmetleri son derece geniş kapsamlı hizmetlerdir fakat sizin taleplerinize göre bu hizmetin kapsamı farklılık gösterebilmektedir. Örneğin sizin talep etmeniz durumunda sadece motor ekspertiz ya da dyno test gibi hizmetlerde verilebilmektedir. Her zaman ikinci el otomobil sektöründe sağlıklı sonuçlara ulaşmak için tavsiye edilen hizmet sürü tam kapsamlı yani araç üzerinde yapılan detaylı incelemelerdir. Oto expertiz hizmetleri, aracın uzman kişiler tarafından titizlikle incelenmesi ile gerçekleşir. Yapılan bütün bu incelemeler sonucunda araçta kaza ya da başka bir nedenden dolayı meydana gelmiş hasar var mı, aracın ileride size çıkarabileceği maliyetler, kullanım ömrünü ne kadar oldu, motorun durumu, aracın beyninin durumu, kilometrede oynama olup olmadığı gibi birçok detay ortaya çıkar. Oto eksper incelemesi sonucunda uzmanlar size detaylı bir rapor sunar ve böylelikle satın almak ya da satmak istediğiniz ikinci el araç hakkında detaylı bilgilere hakim olma imkanı yakalarsınız. Garanti ekspertiz çözümleri için günümüzde çok sayıda firma faaliyet göstermektedir ancak bu alanda hizmet alırken mutlaka dikkatli olunmalı ve sadece uzman firmalardan yetki belgesine sahip firmalardan hizmet alınmalıdır.

Kars Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Merak edilen diğer bir sonra ekspertiz raporu nedir? yukarıda saydığımız detaylı incelemeler sonucunda uzmanların görüşlerini birleştirerek hazırladığı rapora Kars araç ekspertiz raporu denilmektedir. Eskiden bu rapor ve yasal olarak zorunluluk değildir ancak son yıllarda artan mağduriyetler nedeniyle artık 2019 yılından itibaren ikinci el araç alım satım işlerinde zorunlu hale getirildi. Yani artık detaylı bir inceleme yapılmadan ve exper görüşü alınmadan araç satmak mümkün değil. Ekspertiz incelemesi için mutlaka taraflardan birinin başvurması gerekiyor. Alıcının ya da satıcının başvuru yaparak firmalardan bu hizmeti talep etmesi yeterlidir ve ekspertiz ücreti de talep eden kişi tarafından ödenir. expertiz raporu, titizlikle yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkan bütün görüşleri içerir ve o araç hakkında en detaylı bilgilere hakim olmanıza yardımcı olur. Yazılı ve dijital ortamda tarafları sunulan bu rapor çok fazla teknik bilgi içermesinden dolayı sözlü olarak da taraflara aktarılır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi mutlaka uzman firmalara başvurmazsa rahatsız rapor hazırlayan firmalarla çalışmak önemlidir.

Kars Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Türkiye’de ikinci el otomobil sektörü son yıllarda daha da gelişirken sadece ikinci el araca karşıdan bakmak kaportayı ya da motoru incelemek aracın sağlıklı olduğunu anlamak için yeterli olmuyor. Günümüzde bu nedenle oto ekspertiz hizmetleri veriliyor. Peki araç ekspertiz raporunda nelere bakılır? Uzmanlar tarafından söz konusu rapor hazırlanırken başta aracın motoru olmak üzere bir çok detayı titizlikle incelenir ve ardından uzmanların görüşü tek bir noktada toplanarak rapor verilir. Rapor hazırlanmadan önce incelenen detaylar, motorun kontrolü, kilometre kontrolü, aracın beyin gücü kontrolü, dyno testi, kaporta kontrolü, boyanın orjinal olup olmadığının kontrolü, kilometrede oynama olup olmadığının kontrolü, lastiklerin kontrolü, frenlerin ve süspansiyonun kontrolü, yanal kayma tespiti şeklindedir. Elbette kısmi ya da tam kapsamlı olarak inceleme talep edebilir farklı paket seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. İkinci el araç sektöründe araç satın alırken mutlaka exper raporu almalı ve daha sonrasında oluşabilecek sorunların önüne geçmelisiniz. Araç expertiz raporu sayesinde satın aldığınız aracın ilerleyen dönemlerde çıkarabileceği masrafları öğrenir, aracın kullanım ömrü hakkında bilgi sahibi olursunuz. Baştan bu bilgileri öğrenmek ilerleyen dönemlerde karşınıza çıkabilecek maddi ve manevi kayıpların önüne geçer.

Kars Oto Ekspertiz Fiyatları

Siz değerli ziyaretçilerimizin aradıkları bütün hizmetlere kolaylıkla ulaşabilmesi için aradığı hazırladığımız bu platformda aynı zamanda firmaların telefon ve iletişim bilgilerini paylaşıyor sizlerle firmalar arasında adeta bir köprü görevi görüyoruz. Kars ekspertiz ücretleri konusunda bilgi sahibi olmak istediğinizde sitemize hemen ziyaret ederek bu alanda faaliyet gösteren firmaların bütün iletişim bilgilerini alabilir, ardından firmalarla irtibata geçerek almak istediğiniz hizmeti belirttikten sonra fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyat bilgisi tamamen sizin istediğiniz hizmetin kapsamına göre farklılık gösteren bir bilgidir bu nedenle arama motorunda gördüğünüz ya da alelade paylaşılan fiyat teklifleri alacağınız hizmet karşılığında geçerli değildir. Bu nedenle bu alanda gerçek ve doğru fiyat bilgilerine ulaşmak için mutlaka ekspertiz garanti hizmeti veren firmaların kendileri ile irtibata geçmeli istediğiniz hizmeti belirttikten sonra fiyat teklifi istemelisiniz. Firmaları tek tek dolaşma derdinden sizi kurtaran bu kategoride çok sayıda firmanın iletişim bilgilerini bulacak telefon ya da e-mail üzerinden firmalarla irtibata geçerek fiyat alma imkanı yakalayacaksınız.

Oto Ekspertiz Kars

Kars ekspertiz fiyatları için hizmet almak üzere güvenilir bir firma arayışı içerisindeyseniz, bu alanda kurumsal faaliyet gösteren firmalara ulaşarak doğru hizmet almak istiyorsanız kategorimizi 7/24 sizlerin emrine amadedir. Oto ekspertiz fiyatları firmadan firmaya farklılık gösterdiği gibi alacağınız hizmetin türüne ve kapsamına göre de farklı olarak belirlenmektedir. Bu nedenle ekspertiz ücreti hakkında en doğru bilgiler ancak firmalar tarafından sizlere verilmektedir. Arama motorunda sosyal medyada ya da firmaların internet sitesi da vakit kaybetmek yerine doğrudan kendileri ile irtibata geçerek expertiz fiyatları konusunda tekliflerini isteyebilirsiniz. Bu alanda kurumsal olarak faaliyet gösteren ve tam kapsamlı olarak hizmet veren, verdikleri kaliteli hizmet sırasında teknolojik ekip ve ekipmanlar da kullanan firmalardan hizmet almak ve fiyat teklifi istemek için yapmanız gereken tek şey kategorimizde bulunan firmalarla irtibata geçmek.

Kars Oto Ekspertiz Firmaları

Aradığınız Kars ekspertiz firmaları artık tek bir tıkla sitemiz sayenizde ayağınıza kadar geliyor. Firmaları dolaşmadan, kaliteli hizmet almak için yapmanız gereken tek şey Kars oto ekspertiz araması ile sitemize ulaşmak ve bu alanda faaliyet gösteren kurumsal firmalarla irtibata geçmek. Kars expertiz çözümleri sunan çok sayıda firmayı bu platformda bir araya getiriyor aynı zamanda firmaları araştırdıktan sonra yayına alıyoruz. Oto ekspertiz Kars anında ihtiyaç duyduğunuz bütün hizmetler için vakit kaybetmeden sizde sitemizi ziyaret edebilirsiniz.