Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Karabük Oto Ekspertiz

Karabük Oto Ekspertiz İkinci el otomobil sektörü eskiden sadece güvene dayalı hareket edilen alıcı ve satıcının birbirlerine güvenmesi ile alışveriş yapılan bir sektördü. Ancak özellikle son yıllarda büyük şehirlerde bu sektörün çok ha

Karabük Oto Ekspertiz

İkinci el otomobil sektörü eskiden sadece güvene dayalı hareket edilen alıcı ve satıcının birbirlerine güvenmesi ile alışveriş yapılan bir sektördü. Ancak özellikle son yıllarda büyük şehirlerde bu sektörün çok hareketli olması nedeniyle bazı mağduriyetler ortaya çıkmaya başladı. Bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için 2019 yılında yasal bir düzenleme yapıldı ve Karabük expertiz hizmetlerinin alınması zorunlu hale getirildi. Peki ekspertiz nedir? Hala bu hizmetlerden haberdar olmayan birçok vatandaş ekspertiz ne demek, ne iş yapar, ekspertiz hizmeti almak neden önemlidir gibi soruların yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Genel anlamda bahsedecek olursak ekspertiz bir iş üzerinde uzman teknik bilgi ve donanıma olan kişilerin bilgisine başvurmak anlamına geliyor. Otoexper ise araçlar üzerinde teknik bilgi ve donanıma olan ustalar tarafından aracın incelenmesi titizlikle her ayrıntısına bakılması ve sonunda da bir rapor hazırlanması demek oluyor. Yani ikinci el otomobil sektöründe alıcı ve satıcı arasındaki güven problemini ortadan kaldırmak söz konusu aracın ilanında yazan detayların gerçek olduğu olup olmadığını anlamak için verilen hizmetleri garanti ekspertiz hizmetleri deniyor. Elbette bu hizmetler sayesinde hem alıcı hem de satıcı ikinci el otomobil alırken çok daha güvenilir şartlarda alışveriş yapıyor.

Karabük Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Garanti ekspertiz hizmetlerini verecek firmaların mutlaka yetki belgesine sahip olması bu konuda donanımlı ve deneyimli firmaları olması gerekmektedir. Elbette otomotiv sektöründe bu hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşların geniş kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra firmaları araçlarına emanet etmeleri son derece önemlidir. Araç ekspertiz sürece alıcı veya satıcının bir firma ile çalışmaya karar vermesi ile birlikte başlar. Elbette bu incelemeler tam kapsamlı ya da kısmi olarak yapılabilir örneğin sadece motor ekspertiz ya da dyno testi gibi hizmet almak mümkündür. Sizin talebiniz üzerine firmalar bu konuda bilgi verecek aynı zamanda paket kampanyaları hakkında da size detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Firmalardan fiyat konusunda ve hizmet konusunda bilgi aldıktan sonra süreci başlatabilir detaylı bir oto expertiz incelemesi alabilirsiniz. Bu incelemeler sırasında dediğimiz gibi kısmın ya da tam kapsamlı olarak aracın birçok bölümüne bakılır sizin gözle göremediğiniz kusurlar uzman ustalar tarafından ortaya çıkarılır. Oto eksper incelemesi sonucunda aracın durumu hakkında bilgi veren bir rapor yetkililer tarafından hazırlanarak sizlere teslim edilir. Bu rapor içerisinde teknik bilgiler yer almaktadır ve aracın güncel durumu, gerçek fiyat aralığı, ileride çıkarabileceği maliyetler gibi bir çok detaya raporda yer verilmektedir.

Karabük Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Karabük araç ekspertiz raporu da araç almak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Birçok vatandaş ekspertiz raporu nedir ve nasıl alınır sorusunun yanıtını öğrenmek rapor almak için araştırma yapıyor. Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi profesyonel firmalar tarafından yapılan ekspertiz incelemeleri sonucunda elde edilen verilerin paylaşıldığı bir rapor hazırlanıyor ve bu raporda araç ekspertiz raporu adını veriyor. Bir araç hakkında her türlü detayı yapılan inceleme sonunda bu raporda bulmak mümkün oluyor. Aracın şemasının çizildiği raporda hangi bölgelerde ne tür değişiklikler var, araçta hasar yada kazalar mı, aracın ileride çıkarabileceği masraflar, kullanım ömrü gibi bir çok detaya veriliyor. Expertiz raporu, yazılı ve dijital ortamda talep eden kişiye teslim edildiği gibi sözlü bilgilendirmede yapılıyor çünkü rapor içerisinde normal araçlar üzerinde uzman olmayan kişilerin anlayamayacağı teknik ibareler yer alıyor. Bu nedenle bu alanda uzman olan kişiler detaylı olarak size bilgi veriyor.

Karabük Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Oto ekspertiz incelemelerinin detaylı ve tam kapsamlı incelemeler olduğunu sizlere söylemiştik. Peki bu incelemeler yapılırken araç ekspertiz raporunda nelere bakılır? araç ekspertiz raporunda bakılan detaylar şu şekildedir;

Boya ve kaporta testi

Motor bölümü kontrolü

Airbag kontrolü

Dyno test

Alt kontrol testi

Beyin testi

Amortisör testi

Yanal kayma testi

Fren testi

Araç expertiz raporu, yukarıda saydığımız bütün bu incelemeler yapıldıktan sonra elde edilen verilerin yer aldığı bir rapordur ve bu rapor talep eden kişiye uzmanlar tarafından teslim edilir. Exper raporu için kısacası şunu söyleyebiliriz, aracın detaylı incelemesi yani sağlık muayenesinden geçirilmesi sonrasında verilen sağlık raporudur.

Karabük Araç Ekspertiz Fiyatları

Karabük oto ekspertiz fiyatları alacağınız hizmetin türüne ve firmanın fiyat tarifesine göre farklılık gösterebilir. Örneğin farklı illere göre farklı fiyat teklifleri de ortaya çıkabilmektedir. Aslında yasal bir prosedürle ekspertiz fiyatları kontrol altına alınmış taban ve tavan fiyat uygulaması belirlenmiştir. Firmalar ise verdikleri hizmetin kapsamına göre farklılık gösteren fiyat tarifeleri uygulamaktadır. Öyle tam kapsamlı bir hizmet almak aracı bütün detayları ile inceletmek isterseniz daha yüksek fiyatlar çıkarken motor ekspertiz ya da daha kısmi hizmetleri aldığınızda daha düşük fiyatları bu işlemi yapmak mümkündür. Bunun yanında tabii ki fiyatları kampanya açısından da değerlendirebilir paket seçeneklerine göz atabilir buna göre hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Expertiz fiyatları konusunda net bilgileri bizim burada vermemiz lazım ki mümkün değildir. Bu konuda mutlaka firmaların kendileri ile görüşme gerçekleştirme ile alacağınız hizmeti firmalara detaylı olarak anlatarak fiyat teklifi talebinde bulunmalısınız. Firma yetkilileri sizin alacağınız hizmeti değerlendirdikten sonra expertiz ücreti konusunda bir teklif hazırlar ve sizi de bu açıdan bilgilendirir.

Oto Ekspertiz Karabük

Doğru ve kaliteli hizmeti ulaşmak istiyorsanız ekspertiz garanti çözümlerinde size kurumsal olarak hizmet verecek bir firma ile çalışmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Alanında deneyimli bir çok firma ile sizleri buluştuğumuz bu platformda hem Karabük ekspertiz ücretleri konusunda detaylı bilgi alma hem de bu alanda size kusursuz hizmet sunacak firmalarla çalışma imkanı sağlıyoruz. Kategorimizde yapmanız gereken tek şey kendi bölgenizde arama yapmak size en yakın bölgede faaliyet gösteren firmaların iletişim bilgilerini almak ve ardından firmalarla irtibata geçerek almak istediğiniz hizmeti net olarak aktarmak. Alacağınız hizmetin türüne göre oto ekspertiz fiyatları farklılık gösterir bu nedenle firma yetkilileri ile görüşürken mutlaka al detaylı bir bilgilendirme yapmanız iyi olacaktır. Oto ekspertiz fiyat bilgisi hakkında en detaylı bilgilere hakim olmak, bu alanda faaliyetini yürüten güvenilir ve deneyimli firmalarla çalışmak için arama motorunda vakit kaybetmeden doğrudan sitemizi ziyaret edin ve en iyi hizmeti size sunacak firmalarla tanışma imkanı yakalayın.

Karabük Oto Ekspertiz Firmaları

En iyi Karabük ekspertiz hizmetini almak için aldık firmaları tek tek dolaşmak ya da hangi firma daha güvenilir hangi firmadan hizmet almak daha doğru olur gibi soruların yanıtını arama motorunda aramak zorunda değilsiniz. Bu platformda sadece güvenilir ve kurumsal firmalarla sizleri buluşturuyor her zaman en iyi Karabük oto ekspertiz hizmeti ne ulaşmanız için gereken desteği sağlıyoruz. Kaliteli hizmet almak ve doğru sonuçlara ulaşmak için sitemizde her türlü detayı hakim olacak tek bir çatı altında oto ekspertiz Karabük hizmeti veren firmaları görüntüleme imkanı bulacaksınız. Artık aradığınız bütün hizmetleri olduğu gibi Karabük expertiz firmaları da sitemiz sayesinde bir tık kadar yakınınızda.