Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Hatay Oto Ekspertiz

Hatay Oto Ekspertiz İkinci el otomobil dünyasında birçok sorun günümüzde çıkabiliyor. Örneğin alıcılar arama motorunda ikinci el araç aradıklarında karşılarına birçok ilan çıkıyor ve bu ilandaki bilgilerin doğru olduğuna inanarak alışv

Hatay Oto Ekspertiz

İkinci el otomobil dünyasında birçok sorun günümüzde çıkabiliyor. Örneğin alıcılar arama motorunda ikinci el araç aradıklarında karşılarına birçok ilan çıkıyor ve bu ilandaki bilgilerin doğru olduğuna inanarak alışveriş yaptıktan sonra ilerleyen dönemlerde mağduriyete yaşayabiliyor. İşte bütün bu mağduriyetlerin önüne geçebilmek amacıyla son yıllarda ülkemizde Hatay expertiz hizmetleri yoğun olarak verilmeye başlandı. Peki ekspertiz nedir? Kelime anlamı olarak ekspertiz, bir iş üzerinde uzman yani teknik bilgi ve donanıma sahip kişilerin yaptıkları incelemelere deniyor. Tabii ki ikinci el otomobil sektöründe ekspertiz ne demek sorusunun yanıtını da vereceğiz. Otomotiv sektöründe bu alanda deneyimli, uzman, bilgi sahibi ustalar tarafından ikinci el araç üzerinde yapılan incelemelere otoexper adı veriliyor. Günümüzde yasal olarak faaliyet gösteren kurumsal firmalar tarafından bu hizmetler verilirken söz konusu araç üzerinde detaylı incelemeler gerçekleştiriliyor yani kısacası araca check-up yapılıyor. Yapılan bu bütün detaylı incelemeler sonucunda ise aracın güncel durumu, kullanım ömrü, kilometresinde oynama olup olmadığı gibi birçok sonuç ortaya çıkıyor. Garanti ekspertiz hizmetleri bir süredir hem alıcıları hem de satıcıları korumak üzere yoğun olarak veriliyor.

Hatay Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Oto expertiz, sizin dışarıda gözle bakarak göremediğiniz araçta bulunan kusurları gün yüzüne çıkarmak üzere yapılan bir incelemede. Aracın her bölümünde farklı uzmanlar çalışır ve detaylı bir şekilde inceleme gerçekleştirdikten sonra yine aynı detayda bir rapor hazırlar. Araç ekspertiz çözümleri sunan firmalar genellikle alıcıya da satıcının talebi doğrultusunda bu hizmeti vermektedir. Bu hizmeti almak için mutlaka firmalarla iletişime geçmeli nasıl bir hizmet alacağınızı ayrıntılı şekilde anlatmalı ve daha sonra randevu alarak aracı götürmelisiniz. Firmalardan tam kapsamlı bir araç incelemesi alabileceğiniz gibi sadece dyno testi ya da sadece motor ekspertiz incelemesi gibi hizmette alabilirsiniz. Oto eksper hizmetlerinin ücretleri sizin talep ettiğiniz hizmet türüne göre farklılık gösterecektir ve rapor almak isteyen kişi tarafından bu ücretler ödenecektir. Bu alanda uzman firmaları süreci mümkün olduğu kadar hızlı yürütmekte satın almak istediğiniz araçla ilgili mümkün olduğu kadar kısa süre içerisinde sizlere rapor hazırlayarak vermektedir. İkinci el otomobil alışverişi yaparken ilerleyen zamanlarda mağduriyet yaşamamak için hem alıcıların hem de satıcıların garanti ekspertiz hizmetinden faydalanmaları son derece önemlidir.

Hatay Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Genellikle ilk kez bu piyasada alışveriş yapmaya karar veren vatandaşlar ekspertiz raporu nedir sorusunun yanıtını da öğrenmeye çalışıyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ekspertiz incelemeleri oldukça geniş kapsamlı bir şekilde yapılıyor bu alanda birçok uzman çalışırken sonunda da bu çalışmaların sonucunu bir rapor içerisinde topluyor. İşte uzman görüşlerinin ve teknik bilgilerin yer aldığı bu rapora Hatay araç ekspertiz raporu deniliyor. Rapor içerisinde aracın genel durumu hakkında bilgiler bulunduğu gibi gerçek fiyat aralığına ilişkin detaylı bilgiler yer alıyor. Hem alıcı hem de satıcı için önem taşıyan bu rapor yazılı ortamda, dijital ortamda ve sözlü olarak sizlerle paylaşılıyor. Expertiz raporu, elbette tarafsız olarak faaliyet gösteren bu alan ve güvenilir ve donanımlı firmalardan alınmalı firmaların bu incelemeler sırasında teknolojik ekip ve ekipmanlardan da destek aldığı bilinmelidir. Detaylı incelemeden ancak bu şekilde sağlıklı sonuç alabilir satın almak ya da satmak istediğiniz araçla ilgili bütün bilgilere hakim olabilirsiniz.

Hatay Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

10 yaşını geçmiş ikinci el otomobiller için oto ekspertiz incelemelerini büyük önem taşıdığını başladı sizlere söylemiştik. Sağlıklı alışveriş yapmak, aldığınız aracı süreli olarak kullanmak istiyorsanız mutlaka bu hizmetlerden faydalanmalısınız. Peki araç ekspertiz raporunda nelere bakılır? sizlerin talepleri üzerine hazırlanan bu raporda birçok detay incelenir. Ancak yine başta da belirttiğimiz gibi kısmi olarak ya da komple hizmet almanız mümkündür. Araç ile ilgili olarak komple hizmet almaya karar verdiyseniz yapılacak olan işlemler şu şekildedir;

Motorun Detaylı İncelemesi

Dyno Test

Orjinal Boya Olup Olmadığının Kontrolü

Kaportanın Kontrolü

Değişen Parça Olup Olmadığının Kontrolü

Hasar Kaza Kaydı Sorgulaması

Aracın Kilometre Kontrolü

Lastiklerin Kontrolü

Fren Kontrolü

Klima Gibi İç Donanımın Kontrolü

Yukarıda saydığımız gibi detaylı incelemeler sonucunda uzmanlar görüşlerimi tek bir rapor içerisinde toplar ve bu rapora da araç expertiz raporu adı verilir. Son yıllarda ikinci el otomobil piyasasında ortaya çıkan sorunlar nedeniyle exper raporu almak artık zorunlu hale getirildi ve 2019’dan bu yana da zorunlu olarak bu hizmetler alınıyor. Böylelikle hem alıcı hem de satıcılar rahatlıkla alışveriş yapma imkanı buluyor.

Hatay Oto Ekspertiz Fiyatları

Hatay oto ekspertiz fiyatları sizlerin talepleri üzerine verilecek hizmetin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Örneğin tam kapsamlı yani aracını titizlikle incelendiği geniş bir hizmet almanız durumunda karşınıza yüksek fiyatlar çıkarken daha kısmı hizmet almanız durumunda daha uygun fiyatlarla ekspertiz çözümlerini ulaşabilirsiniz. Ekspertiz fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmaların kendileri ile irtibata geçmeniz ve bu şekilde hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü arama motorunda karşınıza çıkan sonuçlar her zaman gerçeği yansıtmaz donan döner firmaların düzenlediği kampanyalar olabilir ve buna göre de fiyatlar farklılık gösterebilir. Ekspertiz fiyatları hakkında doğru bilgilere ulaşmak istiyorsanız mutlaka vakit kaybetmeden sitemizi ziyaret edin ve bu alanda faaliyetini sürdüren firmalarla irtibata geçme imkanı yakalayın. Sitemizde expertiz fiyatları hakkında birden farklı firmaya ulaşma ve fiyat teklifi isteme ayrıcalığına sahip olacaksınız. Böylelikle detaylı bir fiyat araştırması yapma imkanı bulacak bütçenize en uygun genel fiyat teklifini değerlendirerek hizmet alabileceksiniz. Ekspertiz ücreti ve daha bir çok çözüm için sizleri sitemize bekliyoruz.

Oto Ekspertiz Hatay

Gerek oto ekspertiz fiyat bilgilerini almak gerekse bu alanda faaliyetini sürdüren güvenilir firmalarla çalışarak hizmet almak için yapmanız gereken tek şey sitemize gelmek ve sizin için listelediğimiz kurumsal firmalarla iletişime geçmek. Hatay ekspertiz ücretleri için firmalara doğru bilgiler vermenizi ve mutlaka almak istediğiniz hizmeti detaylı şekilde aktarmamızı tavsiye ediyoruz. Çünkü alacağınız hizmetin kapsamına göre ödeyeceğimiz ücret farklılık gösterecektir fakat firmaları ödeyeceğiniz ücret ileride satın aldığınız ikinci el otomobilim size çıkarabileceği masraflar yanında gerçekten çok düşük olacaktır. Otomobil aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşamamak, ilerleyen dönemlerde mağduriyetler ile karşı karşıya kalmamak için en başta ekspertiz garanti hizmeti almanızı ve mutlaka araç hakkında detaylı bilgilere sahip olduktan sonra satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Hatay Oto Ekspertiz Firmaları

Hatay ekspertiz çözümlerine en kısa sürede ulaşmak ve hizmet alacağınız firmayı daha kolay bir şekilde bulmak istiyorsanız doğru adrese geldiğimiz. Birçok kategoride farklı hizmetler de olduğu gibi Hatay oto ekspertiz çözümleri içinde kategorimiz dan 7/24 kesintisiz olarak destek olabilir bu alanda faaliyet gösteren güvenilir ve kurumsal firmalarla hemen bir araya gelerek tanışma imkanı bulabilirsiniz. Hatay expertiz alanında sadece güvenilir firmalara kategorimiz içerisinde yer veriyor sizlerin doğru ve kaliteli hizmete ulaşabilmesi için detaylı incelemelerin ardından firmaların bilgilerini yayına alıyoruz. Oto ekspertiz Hatay alanında faaliyet gösteren firmalarla irtibata geçmek için daha fazla vakit kaybetmeyin sitemizi ziyaret edin bütün firmalar tek bir tıkla ayağınıza kadar gelsin.