Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Erzurum Oto Ekspertiz

Erzurum Oto Ekspertiz Garanti ekspertiz hizmetleri ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış ve ikinci el otomobil sektöründe de hayati önem taşıyan hizmetlerdir. Geçmiş yıllarda bu hizmetler tercihe bağlı olarak alınsa da Nisan 2019

Erzurum Oto Ekspertiz

Garanti ekspertiz hizmetleri ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış ve ikinci el otomobil sektöründe de hayati önem taşıyan hizmetlerdir. Geçmiş yıllarda bu hizmetler tercihe bağlı olarak alınsa da Nisan 2019 tarihinden itibaren artık ikinci el otomobil sektöründe araç ekspertiz raporu almak zorunlu hale getirildi. İsterseniz ekspertiz nedir sorusunun yanıtına detaylı olarak bakalım. Erzurum expertiz, kelime anlamı olarak bir iş üzerinde uzman yani bilirkişi anlamına geliyor. Otomobil sektöründe bunu yorumlayacak olursak ikinci el araçlar üzerinde teknik bilgi ve donanıma sahip ustalara denildiğini söyleyebiliriz. Otoexper, bu alanda uzman kişiler tarafından çeşitli ekip ve ekipmanlardan ve aynı zamanda teknolojiden de destek alarak araçlar üzerinde inceleme yapılması anlamına gelmektedir. İkinci el otomobil sektöründe günümüzde artış devam ederken elbette bu alanda faaliyet gösteren firmaların sayısı da artıyor. Günümüzde çok sayıda firma, oto ekspertiz hizmetleri veriyor ve ikinci el otomobil sektöründe alım satım işlerini daha da kolay hale getiriyor. Dediğiniz gibi artık bu sektörde eksper raporu almak zorunlu ve mutlaka bu alanda faaliyet gösteren, yetki belgesine sahip donanımlı ve deneyimli firmalardan bu hizmeti almak gerekiyor.

Erzurum Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

İkinci el araç almaya ya da satmaya karar veren vatandaşlar tabii ki bu işlemin nasıl yapıldığını da merak ediyor. Araç ekspertiz, alıcının ya da satıcının talebine göre yapılan bir işlemdir ancak zorunlu hale gelmesi nedeniyle artık bir tarafı mutlaka başvurması ve sonucunda araç ile ilgili detaylı rapor alması gerekir. Garanti ekspertiz hizmeti almak için bu alanda faaliyet gösteren deneyimli, yetki belgelerine sahip, kurumsal çalışan ve tarafsız firmalara başvurabilirsiniz. Ardından sizin taleplerinize göre araç üzerinde incelemeler gerçekleştirilir örneğin tam kapsamlı bir inceleme ya da sadece dyno testi olarak bu işlem tamamlanabilir. Oto expertiz hizmeti almak araçta bütün sorunların gün yüzüne çıkması demek oluyor. Yani internet üzerinde gördüğünüz bir ilanda yazan detayların gerçek olup olmadığına, aracın size ileride ne kadar masraf çıkarabileceğini, kullanım ömrünü ne kadar olduğunu bu kapsamlı inceleme sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Oto eksper kısacası bir aracın sağlık muayenesi anlamına geliyor ve mutlaka bu muayenenin yaptırılması gerekiyor. Uzmanlar çeşitli ekip ve ekipmanları da kullanarak aracı detaylı bir şekilde inceliyor ardından da araç ekspertiz raporu adı verilen bir rapor hazırlayarak hem yazılı ortamda hem de sözlü olarak aracın durumu ile ilgili size bilgi veriyor.

Erzurum Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Herkes tarafından merak edilen ekspertiz ne demek sorusuna yanıt verdiğinize göre isterseniz ekspertiz raporu nedir sorusunun yanıtına geçelim. Yukarıda belirttiğiniz gibi bir ikinci el otomobilin, özellikle 10 yaşından büyük otomobillerin uzmanlar tarafından detaylı olarak incelenmesini oto eksper hizmeti adı veriliyor. Yapılan bütün bu incelemeler sonucunda aracın genel durumu hakkında teknik bilgi veren rapora ise Erzurum araç ekspertiz raporu deniliyor. Rapor içerisinde aracın son durumu hakkında detaylı bilgiler verilmesinin yanı sıra fiyat aralığı konusunda da hem alıcı ve hem satıcı ile paylaşım yapılıyor. Expertiz raporu, satın aldığınız araçla ilgili ilerleyen dönemlerde daha büyük maliyetlerle karşı karşıya kalmamanız, aynı zamanda hayal kırıklığı yaşamamanız için büyük önem taşıyor. Bu nedenle özellikle ikinci el otomobil alacak vatandaşların mutlaka uzman bir firmaya giderek aracı incele etmesi aynı zamanda da sonunda rapor alması tavsiye ediliyor.

Erzurum Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Oto ekspertiz oldukça geniş kapsamlı bir hizmettir ancak sizlerin talepleri doğrultusunda sadece motor ekspertiz ya da dyno testi olarak da bu hizmetler verilmektedir. Geniş kapsamlı hizmet almaya karar verirseniz aracınızın fren, el freni, süspansiyon testleri, yanal kayma testleri, mekanik kontroller, boya ve değişen parça olup olmadığının kontrolü, motor gücünün kontrolü, beyin gücünün kontrolü, hasar kaza kaydı sorgulaması, lastiklerin basınç değerleri, aydınlatma lambaları, aracın kliması, düğmeleri ve bütün ince detaylar büyük bir titizlikle kontrol edilir. Bütün bu kontroller sonucunda araçta incelemeleri gerçekleştiren uzmanlar görüşlerini tek bir noktada toplar ve bu görüşler exper raporu olarak talep eden kişiye sunulur. Alıcı ya da satıcı, bu alanda deneyimli olan profesyonel firmalara başvuru yaparak araç expertiz raporu talebinde bulunabilir. Sizlerin talep etmesi halinde hazırlanan bu rapor başta da belirttiğimiz gibi artık günümüzde zorunlu hale geldi yani mutlaka bir tarafın başvurarak araçta bu incelemeyi yaptırması gerekiyor. Aynı zamanda yasal zorunluluk olmasa bile aracın kullanım ömrü veya gerçek piyasa değeri konusunda emin olmak için mutlaka bu raporu almak gerekiyor.

Erzurum Oto Ekspertiz Fiyatları

Erzurum oto ekspertiz fiyatları ile ilgili bilgi toplamak için insanlar genellikle arama motorunda araştırma yapıyor ve internette buldukları sitelerden bilgi almaya çalışıyor. Ancak bu şekilde yaptığınız aramalarla beklentilerinize yanıt almanız çok zor. Çünkü arama motorunda bulunan sonuçlar her zaman gerçeği yansıtmıyor ayrıca ekspertiz fiyatları da sizin talep ettiğiniz hizmetin türüne göre belirleniyor. yani mutlaka firmalarla bire bir olarak iletişime geçmeli almak istediğiniz hizmeti detaylı olarak karşı tarafa aktardıktan sonra fiyat teklifi talebinde bulunmalısınız. Bunun içinde firmaları tek tek dolaşıp fiyat toplamak zorunda değilsiniz. Artık bütün hizmetlere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu platform sayesinde expertiz fiyatları konusunda da kolayca bilgi alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek, bu alanda faaliyet gösteren ve size yakın olan firmaların listesini aldıktan sonra iletişim bilgileri üzerinden irtibata geçmek. Firmalarla görüşme sağladıktan sonra almak istediğiniz hizmeti detaylı olarak aktarabilir ekspertiz ücreti konusunda firmalardan yardım isteyebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Erzurum

Erzurum ekspertiz ücretleri için firmalarla iletişime geçtiğinizde mutlaka almak istediğiniz hizmetin detayını atı almanızda fayda var. Çünkü firmalar genellikle kampanyalı fiyatlarla hizmet veriyor ve alacağınız hizmetin türüne göre firmaların fiyat tarifeleri farklılık gösteriyor. Tam kapsamlı bir hizmet almak istediğinizde daha yüksek fiyatlar karşımıza çıkarken sadece motor incelemesi ya da farklı incelemeler talep ettiğinizde ücretlerde farklılık gösterecektir. Oto ekspertiz fiyat bilgisi konusunda size yardımcı olacak tek adres yine firmaların kendisi olacaktır. Lütfen arama motorunda yazan fiyatları itibar etmeyin ve mutlaka firmalarla irtibata geçerek ücretler hakkında detaylı bilgi talebinde bulunun. Garanti ekspertiz alanında faaliyet gösteren firmaları nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız bu konuda da sitemizden 7/24 destek alabilirsiniz. Sitemizin arama butonuna aramak istediğiniz bölgede filtre yaparak doğrudan istediğiniz firmalara ulaşabilirsiniz.

Erzurum Oto Ekspertiz Firmaları

İhtiyacınız olan çözümleri sağlayacak Erzurum ekspertiz firmaları artık sitemiz sayesinde bir tık kadar yakınınızda. Bu alanda faaliyet gösteren, kurumsal olarak çalışan, güvenilir ve titiz Erzurum oto ekspertiz firmaları için arama motorunda vakit kaybetmenizi önlüyor sadece tek bir tıkla kendi bölgenizde bulunan firmaları ayağınıza kadar getiriyoruz. Bir an önce güvenilir firmalarla irtibata geçmek hızlı şekilde Erzurum ekspertiz hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey arama motoru üzerinden sitemize bağlanmak ve bu alanda faaliyetini sürdüren firmalara ulaşmak. En güvenilir oto ekspertiz Erzurum hizmetleri için sadece sitemizi ziyaret edin aradığınız hizmeti kolaylıkla bulun.