Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Erzincan Oto Ekspertiz

Erzincan Oto Ekspertiz Fransızcadan dilimize geçen Erzincan expertiz kelimesi son dönemlerde otomotiv sektöründe en çok aranan terimlerden biri haline dönüştü. Ülkemizde gerek ekonomik koşullar gerekse tercihler nedeniyle ikinci el ar

Erzincan Oto Ekspertiz

Fransızcadan dilimize geçen Erzincan expertiz kelimesi son dönemlerde otomotiv sektöründe en çok aranan terimlerden biri haline dönüştü. Ülkemizde gerek ekonomik koşullar gerekse tercihler nedeniyle ikinci el araç piyasasını ilgi her geçen gün artarken bu sektörde alışveriş yapan vatandaşların mağdur olmaması için yeni hizmetler gündeme gelmeye başladı. Ekspertiz nedir, ekspertiz ne demek gibi soruların yanıtı dönem dönem vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Genel anlamda bu kelimenin tanımını sizlere yapacak olursak belli bir konuda uzman hale gelmiş, teknik bilgi ve donanıma sahip kişilere ekspertiz denildiğini söyleyebiliriz. Otomotiv sektöründe bunu değerlendirecek olursak ise otomobiller üzerinde uzman, bilgi ve donanıma sahip aynı zamanda teknolojinin desteğini de alarak araçları inceleyen kişilere deniliyor. Otoexper hizmetleri geçmiş yıllara oranla günümüzde daha yaygın olarak veriliyor ve artık kurumsal çok sayıda firma bu alanda faaliyet gösteriyor. İkinci el araç alım satımı sırasında garanti ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak hem alıcı hem de satıcı için hayati önem taşımakla birlikte ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin önlenmesi açısından da oldukça önemli.

Erzincan Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Araç ekspertiz nasıl yapılır, kimler yapar, ne kadar sürer gibi soruların yanıtı da her daim vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında. Başta da belirttiğimiz gibi ikinci el otomobil sektöründe önemli bir hizmet olan oto eksper hizmetlerini artık günümüzde bu alanda faaliyet gösteren kurumsal ve çeşitli yetki belgelerine sahip firmalar gerçekleştiriyor. Alıcının ya da satıcının talebi üzerine araç firmanın servisine götürülüyor ve aşta motor olmak üzere detaylı bir incelemeden geçiriliyor. Yapılan bu incelemeler sırasında çeşitli teknik ekip ve ekipmanlardan da yararlanırken bilgisayar ortamında dyno testi adı verilen detaylı bir test gerçekleştiriliyor. Aracın beyin gücü, motor gücü, frenlerin durumu, iç donanımın durumu, elektrik ve elektrikli aksamın durumu, araçta değişen parça olup olmadığı, kaportada boyanın orjinal olup olmadığı gibi birçok detaya bakılıyor. Oto expertiz hizmetleri sayesinde sadece aracın güncel durumu değil aynı zamanda gerçek fiyat aralığı da ortaya çıkıyor. Yine aracın muayene sorgulaması, hasar kaza kaydı sorgulaması, bakımlarının yapılmış olup olmadığının kontrolü de bu hizmetler sırasında gerçekleşiyor. Kısacası garanti ekspertiz hizmetleri için aracın genel bir sağlık muayenesi diyebiliriz. Bu muayene sonunda ise uzmanlar detaylı bir rapor hazırlayarak hem yazılı ortamda hem de sözlü olarak aracın durumunu iki tarafa da aktarıyor.

Erzincan Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yapılan bu incelemeler sonucunda detaylı bir rapor hazırlanıyor ve bu rapora Erzincan araç ekspertiz raporu adı veriliyor. Peki ekspertiz raporu nedir? Bu rapor araçta yapılan detaylı incelemelerin sonucunu teknik olarak yazılı hale getirmek anlamına geliyor. Yani satın aldığımız araçla ilgili her türlü detayı raporum içerisinde yazıyor, aracın güncel durumu, motorunun durumu, gerçek fiyat aralığı, ne kadar kullanım ömrü kaldığı, hasar kaza kaydı olup olmadığı gibi bir çok detaya bu rapor sayesinde hakim olabiliyorsunuz. Elbette bu raporun tarafsız kişiler tarafından detaylı şekilde hazırlanması gerekiyor. Expertiz raporu, geçmiş yıllarda zorunlu değildi ancak günümüzde artık zorunlu hale getirildi ve ikinci el araç alım satım sektöründe alıcıların ve satıcıların mağdur olmasının önüne geçilmek istendi. Alıcı ya da satıcı firmalara başvurarak bu raporu talep edebilir araç üzerinde detaylı bir inceleme yaptırabilir.

Erzincan Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Elbette merak edilen diğer bir soru ise araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusu. Oto ekspertiz hizmetleri günümüzde geniş kapsamlı ya da kısmi olarak verilmekte dyno test, motor ekspertiz ya da tam kapsamlı ekspertiz şeklinde firmalar faaliyet göstermektedir. Sizlerin talepleri doğrultusunda verilen bu hizmetlerden faydalanmak için firmalarla iletişime geçerek mutlaka almak istediğiniz hizmeti detaylı olarak aktarmalısınız. Tam kapsamlı bir ekspertiz hizmeti almaya karar verdiyseniz, aracınızda kontrol edilecek detaylar şu şekildedir;

Hasarlı Kaza Kaydı Sorgulaması

Değişen Parça Olup Olmadığının Kontrolü

Motorun Kontrolü

Frenlerin Kontrolü

Araç İç Aksamının Kontrolü

Dyno Test

Kaporta Boya Kontrolü

Muayene Kontrolü

Yukarıda saydığımız bütün bu kontroller yapıldıktan sonra uzmanlar görüşlerini tek bir yerde toplar ve buna da exper raporu adı verilir. Ancak alıcı ve satıcıların şu noktada dikkatli olması gerekir çünkü araç expertiz raporu mutlaka bu alanda tarafsız kişiler tarafından hazırlanmalı ve ekspertiz için başvurduğunuz firmanın yetki belgeleri bulunmalıdır.

Erzincan Oto Ekspertiz Fiyatları

Ekspertiz ücreti konusunda hala birçok kişi bilgi sahibi değil ve bu konuda arama motorundan yanıt almaya çalışıyor. Ancak bizim size tavsiyemiz bu konuda arama motorunda vakit kaybetmek yerine birebir olarak firmaların kendileriyle iletişime geçmeniz ve bu alanda faaliyet gösteren firmalardan en detaylı bilgileri almanız yönünde olacaktır. Çünkü oto ekspertiz fiyatları sadece sizin talepleriniz doğrultusunda yani alacağınız hizmetin kapsamına göre belirlenmekte ve bu şekilde firmalar tarafından açıkça sizlere iletilmektedir. Erzincan ekspertiz fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek bu platformda bulunan firmaların hepsi ile iletişime geçebilir ardından firmalardan sizin için fiyat teklifi hazırlamaları talebinde bulunabilirsiniz. Alacağınız hizmetin tam kapsamlı ya da kısmi olup olmadığına göre mutlaka fiyatlar farklılık gösterecektir. Bu nedenle firmalarla iletişime geçtikten sonra detaylı bilgi vermeyi, alacağınız hizmeti tam olarak anlattıktan sonra fiyat teklifi istemeyi ihmal etmeyin. Expertiz fiyatları için piyasa araştırması yaptıktan sonra kendi bütçenize hitap eden bir firma ile çalışarak kısa süre içerisinde istediğiniz sonucu rahatlıkla alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Erzincan

Erzincan oto ekspertiz fiyat bilgisini rahatlıkla alacağınız, bu alanda faaliyet gösteren güvenilir firmalara kolaylıkla ulaşacağınız bu platform 7/24 açık olarak sizlerin hizmetindedir. Sitemizde isterseniz türkiye genelinde bulunan bütün firmaları ulaşabilir isterseniz sadece kendi bölgenizde yaşadığınız ilçede araştırma yaparak doğru firmaları kolayca bulabilirsiniz. Kategorimiz içerisinde ekspertiz garanti çözümleri sağlayan firmaların iletişim bilgileri bulunmakla birlikte bu firmaların sadece kurumsal firmalara olduğu, güvenilir oldukları tespit edilmiştir. 7/24 ihtiyaç duyduğunuzda sitemizi ücretsiz olarak ziyaret edebilir, herhangi bir üyelik yapmadan aradığımız hizmeti rahatlıkla bulabilirsiniz. Ekspertiz ücretleri hakkında piyasa araştırması yapmak için de yine sitemiz sizlerin yanında. Kendi bölgenizde bulunan firmalarla buradan irtibata geçerek fiyat teklifi talebinde bulunabilir sonrasında değerlendirme yaparak size uygun fiyat teklifi ile çalışabilirsiniz.

Erzincan Oto Ekspertiz Firmaları

Sizler için özel olarak hazırladığımız bu platformda Erzincan ekspertiz alanında aradığınız her şeye kolaylıkla ulaşabilecek bu hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz. Aynı zamanda sitemizde Erzincan oto ekspertiz alanında faaliyet gösteren çok sayıda firmanın iletişim ve adres bilgileri de sizleri bekliyor. Vakit kaybetmeden sitemizi ziyaret ederek firmalara ulaşabilir bu alanda faaliyetine devam eden güvenilir firmalardan hizmet alma ayrıcalığına erişebilirsiniz. Ayrıca daha önce Erzincan expertiz hizmeti olarak memnun kalan ya da kalmayan bütün ziyaretçilerimizin yorumları da sitemizde açık olarak bulunmaktadır. İsterseniz kullanıcı yorumlarını okuyarak oto ekspertiz Erzincan firması seçiminde çok daha rahat davranabilirsiniz.