Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Batman Oto Ekspertiz

Batman Oto Ekspertiz Araç almak isteyen vatandaşlar elbette o aracın bütün detaylarını hakim olmak gönül rahatlığı ile satın almak ve uzun yıllar boyunca kullanmak ister. Ancak araçlar üzerinde uzman olmayan ya da profesyonel olmayan k

Batman Oto Ekspertiz

Araç almak isteyen vatandaşlar elbette o aracın bütün detaylarını hakim olmak gönül rahatlığı ile satın almak ve uzun yıllar boyunca kullanmak ister. Ancak araçlar üzerinde uzman olmayan ya da profesyonel olmayan kişilerin o araç ile ilgili detaylara hakim olması ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle artık günümüzde araçların bütün kusurlarını tespit eden Batman expertiz hizmetleri büyük önem taşımaktadır. Tabii ki yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu hizmetler ile ilgili birçok detay da merak edilmektedir. Örneğin ekspertiz nedir, ekspertiz ne demek oto ekspertizler ne iş yapar gibi birçok sorunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Biz de bu platformda sizleri hem ekspertiz firmaları ile bir araya getiriyor hem de bu alanda bilmedikleriniz hakkında size bilgi vermeye çalışıyoruz. Otoexper kısaca araçlar üzerinde bilirkişi olan uzman kişiler tarafından yapılan incelemeler anlamına geliyor ve bu incelemeler sonucunda aracın gözle görülen görülmeyen kusuru olması durumunda ortaya çıkıyor. Bu işlem için kısaca aracın detaylı bir sağlık muayenesi diyebilir bu muayene sonucunda da detaylı bir rapor hazırlandığını söyleyebiliriz. İkinci el otomobil sektöründe mağduriyetlerin önüne geçilmesi açısından verilen bu hizmetler artık zorunlu olarak verilmeye başlandı yani yasal olarak da garanti ekspertiz hizmetlerini almak gerekiyor.

Batman Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Araç ekspertiz hizmetlerinin otomotiv alanında bir uzmanın görüşüne başvurmak olduğunu söylemiştik. Tabii ki bu süreç alıcı veya satıcının firmalara başvurması ile birlikte başlıyor aynı zamanda hizmetin kapsamı da sizin taleplerinize göre farklılık gösterebiliyor. Firmaların paket seçenekleri içerisinde tam kapsamlı hizmetleri olduğu gibi sadece motor ekspertiz ya da sadece dyno testi gibi kısmı hizmetler de bulunuyor. Bu konuda alacağınız paket seçeneğine kendiniz karar verebilir özellikle aracın şüphelendiğiniz yerleri varsa bunların incelenmesini isteyebilirsiniz. Oto eksper süreci sizin onay vermeniz ile birlikte başlar ve kısa süre içerisinde alanında uzman ekipler teknik ekip ve ekipman desteği de kullanarak aracı inceler. Oto expertiz incelemesi aracın sadece kontrollerinin ve testlerinin yapılması değildir aynı zamanda dosya kontrolü ve evrak kontrolü de gerçekleştirilmekte ara düğün geçmişte uğradığı hasar ya da kaza var mı bakılmaktadır. Bu alanda son teknoloji ekip ve ekipmanlar kullanan profesyoneller aracı en ince ayrıntısına kadar muayene eder ve yapılan bu garanti ekspertiz incelemesi sonucunda size detaylı bir rapor hazırlanır. Hazırlanan raporun içerisinde aracın bütün teknik detayları ile birlikte gerçek fiyat aralığı da bulunmaktadır. Bu nedenle oto expertiz incelemesi sadece alıcılar için değil satıcılar için de önemlidir.

Batman Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Ekspertiz raporu nedir? Aslında eskiden bu raporu almak zorunda değil de ancak son yıllarda ikinci el otomobil piyasasında yaşanan hareketlilik ve beraberinde gelen mağduriyetler nedeniyle 2019 yılından bu yana araç ekspertiz raporu almak zorunlu hale getirildi. Oto ekspertiz incelemeleri ile ilgili yazımızın başında sizlere detaylı bilgiler vermiş aracın genel bir sağlık muayenesinden getirilmesi olduğunu anlatmıştık. Batman araç ekspertiz raporu ise işte bu muayenenin sonucunda aynı bir sağlık raporu gibi hazırlanan rapora deniyor ve bu rapor içerisinde araçla ilgili her türlü detayı hakim olmak mümkün oluyor. Satın almak istediğiniz ikinci el otomobilin uzmanlar tarafından yapılan incelemesinin sonuçlarını bu rapor üzerinde bulabilir aracı alıp almamaya bu rapor doğrultusunda karar verebilirsiniz. O aracın ilanında yanlış bilgiler var mı, araç ne kadar daha kullanılabilir, hasar kaza kaydı bulunuyor mu, ileride ne gibi maliyetler çıkarabilir gibi bütün detaylar bu rapor içerisinde yer alır. Expertiz raporu, kısacası bir aracın sağlık raporudur ve bu raporu olmadan artık ikinci el otomobil alıp satmak mümkün değildir.

Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Oto ekspertiz incelemesi sizlerden gelen talepler üzerine gerçekleştirilen bir incelemedir ve sizin isteğiniz üzerine birçok detay göz önünde bulundurularak profesyoneller araç üzerinde titizlikle kontroller gerçekleştirir. Dyno test, motor ekspertiz incelemesi, iç dış ekspertiz, kaporta boya kontrolü, aracın beyin gücünün kontrolü, fren testi, yanal kayma testi, süspansiyon testi, donanım kontrolü, elektronik donanımın kontrolü, hasar kaza kaydı sorgulaması, muayene kontrolü, kilometre kontrolü, değişen parça olup olmadığının kontrolü bütün bu incelemelere dahildir. Tabii ki eğer siz isterseniz kısmı inceleme yaptırabilir aracın emin olmak istediğiniz bölümleri hakkında fikir sahibi olmak için uzmanlardan destek alabilirsiniz. Yapılan bütün bu kontrollerini sonucunda exper raporu hazırlanır ve talep eden kişiye teslim edilir. Alıcı veya satıcı firmalarla görüşme gerçekleştirerek bu raporu talep edebilir ücret talep eden kişi tarafından ödenir. Tabii ki günümüzde ciddi alıcıların olduğu araçlar ile ilgili iki taraf arasında anlaşarak da bu raporu alabiliyor. Ancak hangi koşulda olursa olsun araç expertiz raporu ikinci el otomobil sektörü için büyük önem taşıyor ve mutlaka alınması gerekiyor.

Batman Oto Ekspertiz Fiyatları

Batman oto ekspertiz fiyatları genellikle vatandaşların gözünü korkutuyor çünkü hiç kimse bu piyasada araştırma yapmadan fiyatları hakkında fikir sahibi olduğunu düşünüyor. Ancak unutmayın ki bu hizmetler kısmın ya da tam kapsamlı olarak verilebiliyor ayrıca bölgesel olarak, firmadan firmaya, alacağınız hizmetin türüne göre ya da firmaların hazırladığı paket kampanyalarına göre ekspertiz fiyatları farklılık gösterebiliyor. Bu konuda en net ve doğru bilgilere ulaşmak ancak firmalarla iletişime geçerek mümkün oluyor o yüzden size tavsiyemiz arama motorunda boşuna fiyat bilgisi arayarak vakit kaybetmeyelim doğrudan firmaların telefon ve iletişim bilgilerini kullanarak fiyat teklifi istemeye ihmal etmeyin. Firmalarla expertiz fiyatları konusunda görüşme gerçekleştirirken almak istediğiniz hizmetin kapsamını tam olarak aktarmayı, tam kapsamlı mı yoksa kısmi mi hizmet alacağınız konusunda bilgi vermeyi ihmal etmeyin. Sizin talebiniz üzerine ekspertiz ücreti firmalar tarafından belirlenir ardından siz onaylarsanız hizmet verilir.

Oto Ekspertiz Batman

Batman ekspertiz ücretleri konusunda piyasa araştırması yapmayı düşünüyor ya da bu konuda faaliyet gösteren kurumsal firmalara ulaşmak istiyorsanız bu konuda sitemiz sizlere detaylı şekilde yardımcı olmaya hazır. Hem Batman bölgesinde hem de türkiye genelinde faaliyetini sürdüren çok sayıda firmanın iletişim ve mail adreslerini burada sizlerle paylaşıyor sadece kurumsal firmalara bu platformda yer veriyoruz. Hemen kategorimiz içerisinde bulunan firmalarla irtibata geçerek oto ekspertiz fiyat teklifi isteyebilir sizin için hazırladıkları teklifleri değerlendirerek firmalar arasından bir seçim yapabilirsiniz. Unutmayın ki firmalara sizin talebiniz ücret üzerine bu hizmeti verecektir o yüzden firmalara net olarak bilgi vermeyi almak istediğiniz hizmeti kapsamlı şekilde alın atmayı ihmal etmeyin. Ekspertiz garanti hizmetleri konusunda aradığınız en güvenilir çözümler için sitemizi 7/24 ziyaret edebilir türkiye genelinde bulunan bütün firmalarla iletişime geçme şansını bu platformda yakalayabilirsiniz.

Batman Oto Ekspertiz Firmaları

Artık sizin için hazırladığımız bu platform Batman ekspertiz firmaları ile aranızda bir köprü görevi görüyor en güvenilir firmalara ulaşmak bu platform sayesinde çok kolay oluyor. İhtiyacınız olan oto ekspertiz Batman hizmetleri için daha fazla arama motorunda ya da başka ortamlarda vakit kaybetmeyin hemen size sitemize gelerek tek bir tıklama ile kurumsal firmalarla irtibata geçme şansı yakalayın. Batman expertiz çözümleri artık sitemiz sayesinde bir tık kadar yakınınızda.