Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Ataşehir Oto Ekspertiz

Ataşehir Oto Ekspertiz Oto eksper, ikinci el araç alım satımı sırasında uzman teknisyen tarafından aracın teknolojik cihazlarla incelenmesi ve rapor hazırlanmasına verilen ad oluyor. Bu alanda uzman olan kişiler aracın detaylı inceleme

Ataşehir Oto Ekspertiz

Oto eksper, ikinci el araç alım satımı sırasında uzman teknisyen tarafından aracın teknolojik cihazlarla incelenmesi ve rapor hazırlanmasına verilen ad oluyor. Bu alanda uzman olan kişiler aracın detaylı incelemesini yapıyor aynı zamanda daha sonrasında evrak hazırlayarak aracın durumunu raporluyum. Uzman veya bilirkişi adı verilen bu kişiler tarafından hazırlanan rapor hem elektronik ortamda hem de doküman olarak iki tarafa da teslim ediliyor. Ataşehir expertiz hizmeti kapsamında ikinci el aracın kaporta boya kontrolleri, mekanik kontrolleri, hasar geçmişi, elektronik kontrolleri, fren kontrolleri, kilometre geçmişi, süspansiyon testi, yanal kayma ve yol sürüş kontrolleri yapılıyor. Otoexper bütün bu kontroller boyunca tarafsız davranarak araç hakkında raporunu hazırlıyor. Böylelikle ikinci el araç satın almak isteyen vatandaşlar aracın net durumu hakkında daha detaylı bir fikir sahibi olmanın yanında yakın zamanda çıkarabileceği masraflar hakkında da bilgi sahibi oluyor. Yani ikinci el araç alımı yaparken vatandaşlar ilerleyen dönemlerde araç için ekstra masraf yapma derdinden ekspertiz raporu sayesinde kurtuluyor.

Ataşehir Oto Ekspertiz Hizmetleri

Yakın zamana kadar ekspertiz nedir sorusu hayatımızda yoktu. Eskiden de insanlar ikinci el araç almaya karar verdiklerinde tanıdıkları ustaları araçları gösteriyor aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyordu. Ancak günümüzde bu hizmet daha profesyonel halde veriliyor ve garanti ekspertiz hizmetleri sayesinde araç alım satımı konusunda insanların içi daha rahat oluyor. Çünkü kurumsal ve güvenilir firmalar tarafından tarafsız olarak verilen bu hizmet, araç alım satım sürecini kolaylaştırıyor vatandaşların hem maddi hem de manevi kayıp yaşamasının önüne geçiyor. Süreç boyunca aracın bütün kontrolleri hem elektronik ortamda hem de dış bakış olarak yapıldığı için aracı satın alacak olan kişiler daha rahat karar verebiliyor. İncelemeler sırasında daha önce internette görülen hasarsız, temiz, tüm bakımları yapılmış gibi terimlerin de aslında gerçeği yansıtıp yansıtmadığı çok daha net olarak anlaşılabiliyor. Araç ekspertiz raporu hazırlandıktan sonra aracın son ve güncel durumu net olarak görülebildiği için ilanda yazılan ifadelerin doğru olup olmadığı da ortaya çıkmış oluyor. Elbette bu hizmeti alırken mutlaka tarafsız, kurumsal faaliyet gösteren, güvenilir, kaliteli oto expertiz firmalarından hizmet almak büyük önem taşıyor.

Ataşehir Oto Ekspertiz Fiyatları

Araç alım satım sürece bir hayli masrafı bir süreç. Aracın ücretinin yanında devir işlemleri sırasında çıkan masraflar, muayene, sigorta gibi bir çok masraf ekstra olarak ortaya çıkabiliyor. Ataşehir oto ekspertiz fiyatları hakkında bilgi sahibi olmayan ve çok yüksek olduğunu düşünen insanlar genellikle diğer masrafları da düşünerek bu hizmeti almayı göz ardı edebiliyor. Öncelikle ekspertiz fiyatları insanların tahmin ettiği kadar yüksek ücretler değil aynı zamanda bu hizmeti almak aracınızda ilerleyen dönemlerde çıkabilecek olan hasarları en aza indirmek için çok önemli. Bu nedenle ikinci el araç alım satımı yapmaya karar verdiğimiz zaman mutlaka ekspertiz ücreti konusunu göz ardı etmemeli daha sağlıklı sonuçlara ulaşmak için bu hizmeti almalısınız. Ayrıca expertiz fiyatları farklı ve avantajlı paket seçenekleriyle sizlere sunuluyor. Full expertiz hizmeti aldığınızda bile fiyatlar son derece uygunken içinizin rahat olmadığı durumlar için de bu hizmeti parça parça almak mümkün oluyor. Örneğin ekspertiz hizmetlerini sadece kaporta kontrolü, boya kontrolü, mekanik aksam kontrolü şeklinde farklı paket seçenekleri ile alabilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz özellikle ikinci el araç alımında yanıltıcı ilanları inanmak yerine mutlaka bir uzman görüşü almanız ve araç almaya bu şekilde karar vermeniz olacaktır.

Ataşehir Oto Ekspertiz Raporu

İkinci el araç almaya karar verdiyseniz araç ekspertiz raporu almadan aracı satın almayın. Ekspertiz raporu nedir sorusunun yanıtını hala bilmiyorsanız son yıllarda bu piyasada çok sık kullanılan araçların detaylı incelemesi yapıldıktan sonra hazırlanan rapor anlamına geliyor. Expertiz raporu bu alanda uzman yani bilirkişi olarak faaliyet gösteren firmalar tarafından yapılıyor. Ekspertiz ne demek sorusunun yanıtını yazımızın başında sizlere vermiştik. Bir iş üzerinde uzmanlığı olan yani bu konuda bilgi ve deneyim sahibi kişilere ekspertiz adı veriliyor aynı zamanda yasal olarak da bu kişilerin bilirkişiliği kabul ediliyor. Özellikle ikinci el araç alım satım sektöründe çok sık tercih edilen ekspertiz desteği günümüzde firmalar tarafından çeşitli yetki belgeleri doğrultusunda veriliyor. Yetki belgesine sahip olan, tarafsız, güvenilir kişiler tarafından hazırlanan Ataşehir araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusu da vatandaşlarca merak ediliyor. Aslında bu rapor sadece aracın durumu ile ilgili bilgi vermiyor aynı zamanda satış fiyatının belirlenmesi konusunda da son derece etkili oluyor. Bilirkişi tarafından aracın bütün teknik ve mekanik aksamı incelendiği gibi kaporta ve boya durumu da incelenerek tespit ediliyor. Ayrıca aracın doğru kilometre bilgisi, daha önce karıştığı kazalar sonucunda oluşan maddi hasarlara, aracın yakın dönemde çıkarabileceği maddi sorunlar da rapor sayesinde göz önüne seriliyor. Tarafsız olarak bu raporu hazırlayan uzmanlar aynı zamanda teknik ekip ve ekipmanlar da kullanarak dyno testi yapıyor. Eğer ikinci el araç alım satımı yapmayı düşünüyorsanız mutlaka dyno test hizmeti olan firmalardan destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Oto Ekspertiz Ataşehir

Genellikle bu hizmeti profesyonel olarak veren firmalar oto ekspertiz desteği kapsamında aracın bütün iç ve dış aksamının yanında beyin testini de yapıyor. Özetle aracı her açıdan inceleyen ve sonunda garanti ekspertiz raporu hazırlayan firmalar hem alıcı hem de satıcıyı bu durumda mağdur olmaktan kurtarıyor. Elbette ekspertiz seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. Ekspertiz garanti hizmeti almak istiyorsanız mutlaka bu alanda faaliyet gösteren firmanın kurumsal firma olmasına güvenilir ve tarafsız olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer Ataşehir oto ekspertiz fiyat bilgisi de sizin için önemli ise bu alanda firmaların dönem dönem kampanyalar düzenlediklerini hatırlamak için hatırlatmak istiyoruz. Elbette ekspertiz ücretleri alacağınız hizmet şekline göre farklılık gösterebiliyor örneğin full kapsamlı bir inceleme almak istiyorsanız daha yüksek ücretler çıkarken daha kısıtlı inceleme hizmeti alma imkanınız da bulunuyor. Örneğin sadece motor ekspertiz desteği alabilir sadece dış kaporta ve boya konusunda inceleme yaptırabilirsiniz. Bilirkişiler yapılan bu incelemenin sonucunda sizin için bir exper raporu hazırlayacak bunu hem elektronik ortamda hem de yazılı ortamda sizlere sunacaktır. Alacağınız bu araç expertiz raporu sayesinde hem aracın güncel durumunu öğrenme fırsatı bulacak hem de doğru fiyat bilgisine ulaşma imkanı yakalayacaksınız.

Ataşehir Oto Ekspertiz Firmaları

Ataşehir oto ekspertiz arayış içerisinde olan siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız bu platformda aradığınız bölgede faaliyet gösteren çok sayıda firmanın adres ve telefon bilgilerini rahatlıkla bulacaksınız. Ataşehir ekspertiz alanında faaliyet gösteren bu alanda güvenilirliği ve kurumsallığı kanıtlanmış olan firmalara bu kategoride yer veriyor sizin hizmet almanızı daha kolay hale getiriyoruz. Günün 24 saati sitemizi ziyaret ederek Ataşehir expertiz çözümlerine tek bir tıklama ile ulaşabilir kısa süre içerisinde bu alanda ihtiyacımız olan hizmeti alabilirsiniz. İsterseniz birden farklı firmalarla iletişime geçebilir oto ekspertiz Ataşehir fiyatları hakkında firmaların fiyat tekliflerini isteyerek buna göre kararınızı daha net şekilde verebilirsiniz.