Oto Ekspertiz Oto Ekspertiz
Bize Ulaşın

Aksaray Oto Ekspertiz

Aksaray Oto Ekspertiz Ekspertiz nedir, ekspertiz ne demek, ikinci el araç sektörü içinde ekspertiz hizmetlerinin önemi nedir gibi birçok soruyu arama motorunda arayan binlerce vatandaş var. Aslında bu terim birçok sektör için kullanılsa

Aksaray Oto Ekspertiz

Ekspertiz nedir, ekspertiz ne demek, ikinci el araç sektörü içinde ekspertiz hizmetlerinin önemi nedir gibi birçok soruyu arama motorunda arayan binlerce vatandaş var. Aslında bu terim birçok sektör için kullanılsa da son yıllarda özellikle ülkemizde ikinci el otomobil sektörüne olan ilginin daha da artması nedeniyle otomobil sektöründe daha çok kullanıldığını ve bu hizmetlere başvuru yapıldığını söyleyebiliriz. Ekspertiz kelime olarak bir iş üzerinde uzman kişilerin bilirkişi incelemesi yapması ve görüşünü belirtmesi anlamına gelmektedir. Herhangi bir konuda bilgi ve donanım sahibi olan kişiler o konu üzerinde yaptıkları incelemeleri sonucunda rapor olarak sunum yaparlar ve buna da Aksaray expertiz adı verilir. İkinci el otomobil üzerinde inceleme yapan ve otomobil ile ilgili görüşlerini yani herhangi bir kusuru olup olmadığını bildiren kişilere ise otoexsper denilmektedir. Elbette bu incelemeler tek bir uzman tarafından yapılmaz araçlar üzerinde çeşitli bölümlerde bilgi sahibi olan uzmanlar bilgisayar ve teknik ekip ve ekipman desteği ile alarak titiz bir inceleme gerçekleştirdikten sonra görüşlerini tek bir raporu üzerinde toplayarak aktarır. Garanti ekspertiz hizmetleri ile birlikte ikinci el araç alım satım sektöründe işlemler daha kolay ve rahat şekilde yürümekte araç almak ya da satmak isteyen vatandaşlar gönül rahatlığı ile bu konuda işlem yapabilmektedir.

Aksaray Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Alıcı veya satıcının firmalardan talebi üzerine oto eksper süreci başlar ve bu süreç tamamen profesyonel şekilde yürütülür. İkinci el araç satın almaya karar verdiyseniz bu alanda profesyonel bir firma ile görüşme gerçekleştirme ile tam kapsamlı, motor ekspertiz ya da dyno testi gibi alacağınız hizmetin türünü belirttikten sonra firmaların teklifini onaylamalısınız. Ardından uzman kişiler sizin belirttiğiniz araç üzerinde incelemelere başlar ve aracın hemen hemen her detayı sizin talebiniz üzerine kontrol edilir. Elbette araç ekspertiz incelemesi sırasında sadece uzmanlar manuel kontroller yapmaz aynı zamanda çeşitli teknik ekip ve ekipmanlardan da destek alır, bilgisayar ortamında bazı testler yapılır. Oto expertiz süreci boyunca aracın motoru, fren sistemi, boya ve kaportası, hasar kaza kaydı sorgulaması, değişen parçasının olup olmadığının kontrolü, yanal kayma testi, yol tutuşu, motorun incelenmesi, dyno testi gibi birçok test gerçekleştirilir. Bütün bu aşamalar tamamlanıp garanti ekspertiz incelemesi bittikten sonra ise bu alanda uzman olan kişiler elde ettikleri verileri rapor içerisinde toplar. Araç ekspertiz raporu adı verilen bu raporda teknik bilgiler de yer alır ve talep eden kişiye rapor firma yetkilileri tarafından teslim edilirken sözlü olarak sunum da yapılır.

Aksaray Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

İkinci el otomobil satın almaya karar verdiğinizde ekspertiz incelemesi yaptırmak o aracı gönül rahatlığı ile satın almak açısından son derece önemlidir. Hem paranız boşa gitmesin hem de aracı uzun süre boyunca kullanan istiyorsanız mutlaka bu alanda profesyonel bir firma ile görüşmeli sonunda da bir ekspertiz raporu alarak aracın sağlık durumundan emin olmalısınız. Peki ekspertiz raporu nedir? İkinci el otomobil sektöründe yapılan oto ekspertiz incelemelerinin ne kadar önemli olduğunu ve nasıl yapıldığını yazımızın başında sizlerle paylaşmıştık. Bu alanda uzman kişiler tarafından titizlikle yapılan incelemeler sonucunda bir takım veriler elde ediliyor ve Aksaray araç ekspertiz raporu adı verilen bir rapor ile bu veriler paylaşılıyor. Yani söz konusu raporda araçta önemli ya da önemsiz kusurlar var mı, hasar kaza kaydı var mı, gerçek fiyat aralığı, ilerleyen dönemlerde aracın size çıkarabileceği maliyetler gibi birçok detay yer alıyor. Expertiz raporu firmalardan talep eden kişi için hazırlanıyor ve bu kişiyi raporun ücretini de ödemekle yükümlü oluyor. Yani alıcı veya satıcı bu raporu talep edebiliyor sonunda da araç hakkında en detaylı bilgilere ulaşabiliyor.

Aksaray Araç Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır?

Geniş kapsamlı olarak yapılan oto ekspertiz incelemelerinde araç ile ilgili bir çok detay göz önünde bulunduruluyor bu alanlarda uzman olan kişiler teknik ekip ve ekipman desteği de alarak aracı en ince ayrıntısına kadar inceleme fırsatı buluyor. Araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusunun yanıtı şu şekilde oluyor;

Araç ilanda yazan özellikleri taşıyor mu?

Herhangi bir arızası ya da kaza kaydı var mı?

Araçta değişen parça var mı?

Değişen parça varsa bu parçalar orijinal mi?

Araçta boya var mı?

Motorun gücü ne durumda?

Fren balataların durumu?

Araçtaki donanımlar düzgün çalışıyor mu?

Dyno testi,

Motor incelemesi,

Yanal kayma testi

Lastiklerin kontrolü

Araç expertiz raporu yukarıda saydığımız bütün bu incelemelerin sonucunda hazırlanıyor ve araç ile ilgili bütün teknik detaylar bu rapor içerisinde talep eden tarafa sunuluyor. Kısacası oto ekspertiz hizmetleri için bir sağlık muayenesi diyebileceğimiz gibi exper raporu için de bu muayenenin sonucu diyebiliriz.

Aksaray Oto Ekspertiz Fiyatları

Ekspertiz hizmeti almak artık biliyorsunuz ki yasal bir zorunluluk haline geldi ve 2019 yılının nisan ayından itibaren ikinci el otomobil piyasasında araç ekspertiz raporu olmadan alışveriş yapmak mümkün değil. Elbette zorunlu olan bu hizmetlerin ardından insanlar oto ekspertiz fiyatları ne kadar, hizmet bedeline göre farklı fiyat ödemek mümkün mü gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Arama motorunda birçok kişi bu konuda araştırma yapıyor ancak Aksaray ekspertiz fiyatları öyle arama motorunda bulunacak fiyatlar değil. Çünkü firmadan firmaya, alacağınız hizmete göre, şehirlere göre bile fiyatlarda farklılık olabiliyor. Bu nedenle expertiz fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için mutlaka firmaların kendileri ile irtibata geçmeli almak istediğiniz hizmeti belirttikten sonra sizin için fiyat teklifi hazırlamalarını istemelisiniz. Kategorimiz içerisinde bu alanda faaliyetini sürdüren profesyonel firmaları bulabilir ekspertiz ücreti hakkında bilgi almak için firmalara hemen arayarak detaylı görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Almak istediğiniz hizmeti firmalara net olarak aktarmayı ve net fiyat bilgisine ulaşmayı ihmal etmeyin.

Oto Ekspertiz Aksaray

Aksaray ekspertiz ücretleri hakkında tek bir firma ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz kategorimizde onlarca kurumsal firma bulanıyor ister kendi bölgenizde ister türkiye genelinde firmalarla irtibata geçerek fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyat bilgileri tabii ki bir yasal prosedür ile koruma altına alınmış firmaların taban fiyat ve tavan fiyat uygulamaları belirlenmiştir. Fakat paket kampanya seçeneklerine göre fiyatlar farklılık gösterebilir bu nedenle en doğru bilgi ancak firmaların kendisinden alınabilir. Kategorimizi ziyaret ederek firmalarının iletişim bilgilerinden kendilerine ulaştıktan sonra fiyat teklifi isteyebilir, birkaç farklı firmadan farklı teklifi aldıktan sonra aralarında kendi bütçenize göre bir değerlendirme yaparak kararınızı verebilirsiniz. Ekspertiz garanti hizmetleri için ihtiyacınız olan her şeyi kategorimizde bulacak kısa süre içerisinde güvenilir firmalar ile görüşme ve hizmet alma imkanı yakalayacaksınız.

Aksaray Oto Ekspertiz Firmaları

İkinci el otomobil hakkında en detaylı bilgilere rahatlıkla ulaşabileceğiniz Aksaray ekspertiz hizmetlerini güvenilir firmalardan almak istiyorsanız kategorimizde doğru sonuçları rahatlıkla bulacaksınız. Aksaray oto ekspertiz alanında faaliyet gösteren kurumsal ve deneyimli firmaları bu platformda sizlerle buluşturuyor aradığınız hizmete ulaşmanızı daha kolay hale getiriyoruz. Oto ekspertiz Aksaray çözümleri için daha fazla arayış içinde olmayan tek bir tıkla firmalara kategorimizde rahatlıkla ulaşın.